Yassine Benzia Davasında Kaybeden Taraf Fenerbahçe Spor Kulübü Oldu

Yassine Benzia Davasında Kaybeden Taraf Fenerbahçe Spor Kulübü Oldu

27 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kiralık oyuncularından biri olan Yassine Benzia, sarı lacivertli kulübe açmış olduğu davayı kazandı. Sarı lacivertli kulüp 45 gün içerisinde Dijon’da oynayan sporcu için 840 bin Euro bedel ödemek zorunda olacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kiralık olarak forma giyen Cezayirli futbolcu Yassine Benzia, sözleşmesi feshedildiği için sarı lacivertli kulübe dava açmıştı. FIFA sporcuyu haklı gördü ve Benzia, davayı kazanan taraf oldu.

2018-2019 sezonunda Fenerbahçe Spor Kulübü’nde forma giyen Cezayirli Yassine Benzia, sözleşmesinin feshedilmesinin ardından alacağı para için FIFA’ya başvurmuştu. Başvurunun neticesinde ise FIFA oyuncuyu haklı buldu ve davayı Fenerbahçe Spor Kulübü kaybetti.

45 Günde 840 Bin Euro Ödemek Zorunda

Önceki sezon Lille ekibinden kiralık olarak takıma katılan futbolcu, sezonun ikinci yarısında ise kadro dışı bırakılmıştı. Sarı kanaryadan ayrıldıktan sonra ise hem alacakları sebebiyle hem de kendisi için kesilmiş olan para cezası sebebiyle 25 yaşındaki başarılı futbolcu FIFA’ya başvuru yapmıştı.

Sporcunun maaşının, bonuslarının ve kesilen cezaların geri ödenmesi için de FIFA son kararını verdi. Bu kaybın üzerine ise Dijon’da oynayan Cezayirli oyuncu için sarı lacivertli kulübün 45 gün süre içerisinde 840 bin Euro bedel ödemesi gerektiği bildirildi.