Semih Özsoy

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü İçin Semih Özsoy’dan Açıklama Geldi

Fenerbahçe yönetiminin Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırmasının ardından, sarı lacivertli ekibin başına kimin geçeceği merak konusu oldu. Konuya ilişkin yapılan açıklama ile de Semih Özsoy, yeni teknik adama dair sinyallerini vermeye başladı.

Süper Lig sürecinde 6 müsabaka boyunca galibiyet yaşayamayan sarı lacivertli ekip, bu başarısız sonuçların sonrasında ise Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını resmen ayırma kararı almıştı. Bu sürecin ardından ise sarı kanaryanın teknik hocalığını kimin yapacağı merak konusu olurken, gündeme Beşiktaş ekibinden ayrılan ve Başakşehir ile devam eden Abdullah Avcı geldi.

Avcı ile ilgili ortaya atılan haberler ciddi anlamda merak unsuru olurken, Fenerbahçe yönetimi tarafından da yalanlandı. Konuya ilişkin son açıklama ise Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy, Teknik Direktör konusunda son derece seçici olduklarını belirterek, bu konunun ciddi olduğunun da farkına vardıklarını söyledi.

Fenerbahçe İçin En Faydalı Olan İsimle Uzun Süreli Anlaşma Sağlanacak

Uzun vadeli bir hocayla anlaşma çabası içerisinde olduklarını da söyleyen Özsoy, takım için en faydalı olan isimle anlaşacaklarını ve yerli ya da yabancı teknik adam şeklinde bir ayrımlarının da bulunmadığını ekleyerek, Fenerbahçe’yi ve Türkiye’nin gerçeklerini iyi bilen bir hocanın olmasının ana kriter olduğunu belirtti.