Afrika Kupası

Fenerbahçe Ve Galatasaray Ekiplerinde Koronavirüs Endişesi Sorun Yaratıyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, sporu da olumsuz anlamda etkiledi. Avrupa’nın pek çok liginde salgın sebebiyle müsabakalar ertelendi. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde de yine virüs sebebiyle maçlar seyirci olmadan oynandı. Durum ciddiyetini her geçen gün artırırken Fenerbahçe ve Galatasaray için de endişeli bir süreç başladı.

 

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı itibariyle kendini gösteren ve kısa sürede bir salgın haline gelerek tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs, spora da olumsuz anlamda etki yarattı. İtalya ve Fransa’da art arda gelen ölümlerin ardından Avrupa’nın birden fazla liginde salgın sebebiyle maçlar ertelenirken, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin de maçları seyircisi olmadan oynandı. Her geçen daha ciddi bir hal alan salgın, şimdilerde ise Fenerbahçe ve Galatasaray’ı endişeli bir duruma soktu.

 

Üçüncü İsim De Yeni Malatyaspor Ekibinden

Fas’ta da etkisini gösteren ve kovid-19 olarak da bilinen virüs, Türkiye’de de Fenerbahçe ve Galatasaray ekiplerinin düşünceli bir sürece girmesine neden oldu. Afrika Kupası’na futbolcu gönderen ekiplerde Nabil Dirar ve Younes Belhanda, Fas Milli Takımı’nın kadrosuna dahil edilmesi ile, iki ekip için endişeli süreç de başlamış oldu.

Öte yandan Türkiye’den Yeni Malatyaspor ekibinin sporcusu Issam Chebake’nin de kadroya dahil edildiği ve çağrıldığı bilgisi edinildi.