Ümit Özat’tan Eski Derbiye İlişkin Önemli İtiraflar Geldi

Ümit Özat’tan Eski Derbiye İlişkin Önemli İtiraflar Geldi

22 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe ekibinin efsane isimlerinden biri olan Ümit Özat, yıllar sonra ezeli rakibi Galatasaray’ın 6-0’lık yenilgisine ilişkin konuştu.

 

Şimdilerde Bosna Hersek ekibi olan Celik Zenica’da Teknik Direktör olarak yer alan Ümit Özat, bir zamanın Fenerbahçe efsanelerinden biri olmuştur. Sarı lacivertli takımda kaptanlık görevinde yer alan eski futbolcu, Süper Lig’de de son derece önemli ekipleri çalıştırarak, tecrübesini katlamıştı.

 

Türkiye’de ise en son TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor takımında Teknik Direktör olan Ümit Özat, yoluna Bosna ekibi Celik Zenica ile devam etti.

 

Sarı lacivertli takıma gitmiş olduğu dönemde Galatasaray yönetiminde de teklif aldığını belirten teknik adam, öncesinde Fenerbahçe ile anlaştığını da ekledi.

 

Fenerbahçe’de Oturmuş Kadro Yok

 

Ezeli rakip Galatasaray’ı 4-0 skorla yenmiş oldukları maçın öncesinde ise kulübün Başkanı Aziz Yıldırım’ın Hasan Şaş kıyaslaması ile kendisini motive ettiğini vurguladı. Öte yandan yıllar geçse de hala konuşulan 6-0 skorluk maça da değinen teknik isim, o maçın 5-2 skorla bitebileceğini de ifade etti. Her attıklarının gol olduğunu söyleyen Özat, çalıştığı en iyi hocaların da Fatih Terim ve Christoph Daum olduğuna dikkat çekti.

 

Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü için de hayali olsa da beklentisinin olmadığını söyleyerek, sarı lacivertli takımda oturmuş bir aklın olmadığını söyledi. Fakat Galatasaray ve Başakşehir ekiplerinde oturmuş kadro olduğunu da belirtti.