Ivan Lopez Uzun Süre Sonra Galatasaray’a Transfer Dönemini Açıkladı

Ivan Lopez Uzun Süre Sonra Galatasaray’a Transfer Dönemini Açıkladı

21 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Bir dönem Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ile adı sıkça anılan Kolombiyalı sporcu Ivan Lopez, eski gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı takıma transferinin yaşamış olduğu sakatlığın engel olduğunu belirten eski futbolcu, kendisinin yerine ise Jersson Gonzalez’in geldiğini ifade etti.

Galatasaray ile transfer konusunda adı sıkça anılan isimlerden biri de bir dönem Kolombiyalı yıldız Ivan Lopez olmuştu. O zamanlarda gelişine neredeyse kesin gözüyle bakılan oyuncudan ise açıklama geldi. Sarı kırmızılı takıma gelişine, yaşamış olduğu sakatlığın engel olduğunu belirten eski futbolcu, kendi yerine ise Jersson Gonzalez’in geldiğini ekledi.

Modragon’un cimbomda oynadığı dönemde takıma gelmeye yönelik şansının olduğunu belirten eski oyuncu, kendi yerine Gonzalez’in geldiğini söyledi. Öte yandan Santa Fe ekibinde forma giydiği dönemde ise Nacional’a karşı mücadele ettikleri maçta yaşadığı sakatlığı anlattı.

Fibula Kemiği Sakatlanması Engel Oldu

Maçta Sergio Guzman’ın, fibula kemiğine vurmuş olduğunu ve yaşadığı o sakatlığın ardından ise Türkiye’ye Galatasaray ekibine transfer olamadığını belirtti. Yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle sarı kırmızılı takımda forma giyemediğini ifade eden Kolombiyalı yıldız, şimdilerde ise 41 yaşına geldi ve futbolu bırakmak zorunda kaldı.

Başarılı futbolcu 2001 yılında Copa America’yı da Kolombiya Milli Takım forması ile kazanmıştı.