Fenerbahçe Spor Kulübü’nden Kovid-19 Test Sonuçları Açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden Kovid-19 Test Sonuçları Açıklaması

3 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs şüphesi için tüm Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinde test seferberliği başlamıştı. Süreç içerisinde en fazla iddia ise, bir oyuncuda Kovid-19 bulgusuna rastlanması üzerine Max Kruse için olmuştu. Başarılı oyuncunun durumuna dair ise yanıt geldi.

Yeni tip koronavirüs testlerinin ardından Fenerbahçe Futbol A Takım içerisinde bir kişide Kovid-19 bulgusuna rastlandığı belirtilmişti. Bu isimle ilgili kulüpten herhangi bir açıklama yapılmazken, en büyük iddialar ise Max Kruse olacağı yönünde idi.

Sarı lacivertli futbolcudan ise bu durumda üzerine açıklama gelmiş ve iyi olduğunu söylemişti. Bu süreçte gerçekleşen testlerin negatif çıktığı söylendi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinde kadın ve erkek voleybol ile kadın basketbol takımlarındaki sporcu, teknik heyet ve personellerin Kovid-19 testlerinin negatif çıkmış olduğu duyuruldu.

Max Kruse Negatif

Öte yandan yapılan testlerde Max Kruse’nin de testinin negatif çıktığı belirtildi. Toplam 65 kişi üzerinde yapılan Kovid-19 testlerinin yanı sıra, ilk yapılan tetkiklerin sonrasında koronavirüs bulgularına rastlanılan 5 kişinin ise detaylı taramalarının gerçekleştiği ve bu kişilerin testlerinin de negatif çıktığı söylendi.

Ayrıca ilk bulguları pozitif çıkan ve sonrasında negatife dönen kişilerin de tıbbi kontrol alınarak evlerinde istirahatte oldukları eklendi.