Giacomo Bonaventura

Galatasaray’ın Yeni Sezon Hazırlıklarına Koronavirüs Engeli

Süper Lig’e verilen koronavirüs salgını arasında, Galatasaray Spor Kulübü yeni sezon hazırlıklarına başladı. Milan ile sözleşmesi bitecek olan Giacomo Bonaventura’nın menajeri ile geçtiğimiz Ocak ayında görüşen sarı kırmızılı yönetime salgın engel oldu. Mart ayı içerisinde İtalya’da yapılması planlanan zirvenin iptal edildiği öğrenildi.

 

Pek çok takıma göre yeni sezon hazırlıklarına erken başlamış olan Galatasaray Spor Kulübü, 2020-2021 sezonu için transfer hazırlıklarına Ocak ayında başlamıştı. Koronavirüs sebebiyle ise Süper Lig’e verilen ara sürecinde, hazırlıklarına devam eden sarı kırmızılılar, bu süreçte görüşmeyi planladığı Milan’lı Giacomo Bonaventura transferini askıya almak zorunda kaldı.

Görüşme Olumlu Geçseydi Mayıs Başı İstanbul’a Gelecekti

Sezon sonunda Milan ekibi ile sözleşmesi sona ereceği öğrenilen başarılı futbolcuyu kendi takımına almak isteyen sarı kırmızılılar, Bonaventura’nın menajeri ile iletişime geçmişti. Telefon görüşmesinde ise Mart ayında gerçekleşecek olan İtalya’daki zirvede görüşmek adına randevu sözü verilmişti. Fakat küresel salgın halini alan yeni tip koronavirüs, en çok da İtalya’yı vurdu. Bu dönemde ise yapılması imkansız görülen zirvenin iptal haberi de pek şaşırtmadı.

Söz konusu zirvenin olumlu geçmesi halinde ise Bonaventura’nın menajerinin Mayıs başında İstanbul’a gelmesi planlanıyordu.

Mart ayında yapılması planlanan zirve iptal olurken, Galatasaray da Milanlı oyuncu için gerçekleştireceği kritik görüşmeyi askıya almak zorunda kaldı.