Trabzonspor

Trabzonspor Kulübü’ne 1 Yıl Men Cezası

Süper Lig’in en önemli şampiyonluk adaylarından biri olay Trabzonspor Kulübü için alınan yeni karar spor dünyasının gündemine bomba gibi düştü. UEFA tarafından alınan karara göre 1 sene boyunca bordo mavili kulübün Avrupa kupalarından men edildiği duyuruldu.

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adayı olan Trabzonspor Kulübü için alınan karar, Karadeniz taraftarını şaşkınlığa uğrattı. Bordo mavililer için UEFA tarafından alınan karara göre 1 senelik Avrupa kupalarından men edildiği bilgisi duyuruldu.

Alınan kararın ardından ise bordo mavili kulübün Spor Tahkim Mahkemesi’ne başvuracağı öğrenildi.

Kulüpten Açıklama Geldi

UEFA’nın Avrupa kupalarından 1 sene men etme cezasına ilişkin, bordo mavili ekip, 10 gün içerisinde İsviçre’de ye alan Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itiraz etmiş olacak.

Konuya ilişkin ise Trabzonspor Kulübü’nden açıklama geldi. UEFA’nın dün vermiş olduğu karara değinen kulüp, öncesinde kendileriyle imzalanan uzlaşma anlaşmasına kulübün uymadığı sonucuna varıldığı belirtildi.

Verilen karara saygılı olarak, kulüp avukatları ile de yapılan değerlendirme neticesinde, söz konusu karara katılmadıklarına da dikkat çekildi. Ayrıca alınan karara da 10 gün içerisinde İsviçre’deki Spor Tahkim Mahkemesi’ne itiraz edeceklerini duyurdular. Alınan karardan Karadeniz ekibinin taraftarları da büyük bir üzüntü duydu.

Güncel Yazılar