Radamel Falcao

Radamel Falcao İle İlgili Transfer Gelişmesi

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray ekibinde, transfer gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı takımın Kolombiyalı golcü oyuncusu Radamel Falcao, Inter Miami ekibinden teklif aldı.

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyada spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Fakat Türkiye’de salgının kontrol altına alınmasının ardından, maçların 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verildi.

Salgının bir diğer etkisi ise küresel çapta yaşanmakta olan mali kriz oldu. Transfer piyasasını ciddi boyutta etkileyen bu durum, ayrıca maaşlara da etki yarattı.

Maçların uzun bir süre oynanmaması ve seyircisiz oynanma durumu da, bu zorlu dönemde spor kulüplerinin kazanç elde edememesine neden oldu.

Ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşayan spor kulüpleri de bu dönemde, yüksek maliyetli oyuncularla yollarını ayırma kararı veya kabul ederlerse ücretlerde indirim yapmak için teklifte bulundu.

Teklifi Reddetti

Sarı kırmızılı takımın en pahalı sporcularından biri olan Radamel Falcao da bu süreçte transferi sık sık konuşulan isimlerden biri oldu. 

Kolombiyalı yıldızın ise MLS ve Arap yarımadasından aldığı teklife rağmen yoluna Galatasaray’da devam etmek istediği öğrenildi. Inter Miami ekibinin de peşine düştüğü golcünün de kendisine yapılan teklifi reddettiği öğrenildi.

Sarı kırmızılı takımda hedefi olduğunu söyleyen sporcu, ailesinin de İstanbul’da mutlu olduğunu söyledi.

Güncel Yazılar