Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu İsmi İçin Başvuru

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu İsmi İçin Başvuru

2 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgınına ilişkin hastanelerin büyük bir ihtiyaç olduğu günlerde, Türkiye’de hastaneler art arda yapılmaya devam ediliyor. Bu süreçte sağlıkçıların da emeğinin son derece büyük olduğu her gün sık sık dile getiriliyor. İnsan sağlığını ön planda tutarak, zorlu dönemde mesleğini yaparak, koronavirüse yakalanan ve hayatını kaybeden doktorlardan birisi ise Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu oldu. Beşiktaş Jimnastik Kulüp’ten yapılan açıklamaya göre ise doktorun adının gelecek sezona verilmesi için başvuruda bulunuldu.

Süper Lig’de mücadele eden Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 2020-2021 Süper Lig sezonuna Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu adının verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuruda bulundu. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamaya göre, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybeden doktorun adının yaşatılması için başvuru gerçekleşti.

Beşiktaş Dilekçeyi Gönderdi

Beşiktaş Kulübü yapmış olduğu açıklamada, Türkiye’de ilk koronavirüs vakalarını teşhis ve tedavi eden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun, muayeneler sırasında virüse yakalandığı belirtildi. Hocanın 1 Nisan 2020 tarihinde de aramızdan ayrıldığı ifade edildi.

Ülkenin Kovid-19 pandemisi ile olan mücadelesinde sembol bir isim haline gelen doktorun, adının yaşatılması gerektiğine de inanıldığı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’na 2020-21 Süper Lig sezonu için Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu isminin verilmesi için de dilekçe ile talepte bulunulduğuna dikkat çekildi.

Güncel Yazılar