Beşiktaş yönetimi

Beşiktaş Porto’dan Aboubakar’ı Alıyor

Aboubakar’ın uzun süren sakatlığından sonra; oynadığı takım yöneticileri oyuncunun transferine karar verdiler. Porto takımının usta oyuncularından Aboubakar, zamanında Portekiz’e 50 milyon Euro’ya mal olmuştu. Fakat şimdi sakatlanarak gözden düşmesi sonucunda oyuncu için sadece 5 milyon Euro istenmektedir. Beşiktaş yönetimi bu fırsatı kaçırmak istemezken; nereden kaynak bulabileceklerini de araştırmaya başladılar.

Sergen Yalçın’ın düşüncesine göre takımda bulunan 4 forvet oyuncu satılacak ya da başka takıma kiralanacak. Kamerunlu oyuncu Aboubakar’ı kaçırmamak için kaynak planları harekete geçirildi ve en kısa zamanda da Porto ile pazarlık masasına oturulacağını duyuruldu. Portekiz’in önce 7 milyon Euro sonra da 5 milyon Euro istediği oyuncuyu Beşiktaş takımına katma çabalarının içerisine girdi.

Beşiktaş’ın Gözden Çıkardığı 4 Forvet Kim?

Beşiktaş’ın oyuncu kadrosunda güçlü forvetler bulunmakta. Bunlardan bazılarına da teklifler gelmekte. Durum böyle olunca 4 forvetten bazılarını kiralanıp ya da satılırsa Aboubakar için kaynak elde edilecek. Yeterli kaynak elde edilince de Porno ile masaya oturulması planların içinde yer alıyor. Peki bu 4 forvet oyuncular kim? Cyle Larin, Burak Yılmaz, Umut Nayir, Güven Yalçın. Beşiktaş yönetimi böylece takımı güçlendirmeyi planlıyor.

Aboubakar’ın Porto ile sözleşmesi 2021 yılında bitiyor. O yüzden Beşiktaş kadrosu biran önce bu oyuncuyla sözleşme imzalamaları gerekiyor. Aboubakar’ın geçmiş yıllarda 2 sezon Beşiktaş’ta oynadığını ve seyirci tarafından da oldukça fazla sevildiğini hatırlatmakta fayda var.