Galatasaray’ın Belhanda Çağrısına Cevap Geldi

Galatasaray’ın Belhanda Çağrısına Cevap Geldi

29 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Gelecek sezon için en erken hazırlıklara başlayan kulüplerden biri Galatasaray Spor Kulübü oldu. Elindeki oyuncuların satışını yaparak kriz sürecinde kasayı doldurmak isteyen sarı kırmızılı yönetimden ise bu süreçte menajerlere çağrısı vardı. Belhanda için teklif bekleyen kulübün bu çağrısına ise yanıt geldi.

Belhanda’yı satışa çıkarmaya hazırlanan Galatasaray Spor Kulübü, menajerlerden teklif almak için çağrıda bulunmuştu. Sarı kırmızılı takımın teklif çağrısına ise Gomis’in takımı Al Hilal ekibinden yanıt geçti. Yıldız futbolcunun transferi için hazırlıklar başlanırken, cimbom da Belhanda’yı satarak transfer ile bütçe açmanın peşine düştü.

Değeri Yarı Yarıya Düştü

Galatasaray yönetimi yıldız sporcuyu, 5 milyon Euro bedellik yüksek maliyet sebebiyle kadroda tutmamayı planları içerisine aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik kriz sürecinde kulüp, yüksek maliyetli oyuncularla yollarını ayırmanın peşine düştü.

Yeni sezonda kadroda yüksek maliyeti nedeniyle düşünülmeyen futbolcu için menajerlerin özellikle Güney ülkelerinin güçlü menajerlerle temasa geçildiği öğrenildi. Gomis’in takımı Al Hilal’in de Belhanda’ya talip olduğu bilgisi edinildi.

İki kulübün transferin gerçekleşmesi adına görüşmeleri başladığı öğrenilirken, cimbomun sporcudan 10 milyon Euro ile gelir elde etme planlarının eskide kaldığı öğrenildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle transfer piyasasında düşüş yaratan ekonomik kriz, oyuncunun değerini yarı yarıya indirdi. Sporcudan beklenen bonservis bedelinin de 5 milyon Euro olacağı iddia edildi.

Güncel Yazılar