Süper Lig Ekiplerinde Maç Hazırlığı

Süper Lig Ekiplerinde Maç Hazırlığı

30 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs salgını, Türkiye’de de spor faaliyetlerini durma noktasına getirdi. Uzun bir süre liglere ara verilen dönemin ise sonuna gelindi. Süper Lig’in 12 Haziran günüyle başlamasının ardından, ülkede futbol maçları tekrar oynanmaya başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, tüm liglere göre ayrı bir tarih belirlerken, Süper Lig’de mücadele eden takımların da maç takvimleri belli oldu. Kalan 8 haftada bazı takımlar şampiyonluk için mücadele verecekken, bazıları ise ligde kalma mücadelesinin içerisindeler.

15 Haziran günü ise uzun aranın sonrasında şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Demir Grup Sivasspor ekibi, Yukatel Denizlispor ile karşı karşıya gelecek. Pazartesi günü saat 21:45’te Sivasspor deplasmanına mücadele verecek olan Denizli ekibi, maçın hazırlıklarına ise tüm yoğunluğu ile devam ediliyor.

Maça Kadar Hazır Olacağız

Teknik Direktör Bülent Uygun gözetiminde hazırlık yapan ekip, 3 aydan futboldan uzak kalmanın endişesini de yaşıyor. Konuya ilişkin konuşan teknik adam, önceliğin ise insan sağlığı olduğunu belirtti.

Bu süreci kurallara uyarak, tedbirli bir şekilde geçirdiklerini de ekleyen Bülent Uygun, futbolcuların da pandemi sebebiyle uzun süre evlerinden çıkmadığını söyledi. Önceki ay sahaya indiklerini söyleyen hoca, çalışmalara başladıklarını ve Sivas maçına kadar da hazır olacaklarını ifade etti. Salgın öncesinde takımın ise çok iyi bir gidişi olduğunu vurgulayan çalıştırıcı, çizgilerini yine sürdüreceklerini ve futbolu çok özlediklerini ekledi.

Güncel Yazılar