Süper Lig

Süper Lig’de Kalan Maçlar Böyle Oynanacak

Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart günü askıya alınan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Türkiye Kupası mücadelelerine ilişkin beklenen talimat yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre Süper Lig ve TFF 1. Lig mücadelelerinin seyirci olmadan oynanacağı öğrenildi.

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs pandemisi, Türkiye’de spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. 19 Mart itibariyle süresiz askıya alınan Süper Lig, TFF 1. Lig ve Türkiye Kupası mücadelelerine ilişkin beklenen talimat ise yayınlandı.

Talimatın Bazı Kuralları

Yayınlanan talimata göre hem Süper Lig hem de TFF 1. Lig mücadelelerinin seyirci olmadan oynanacağı bildirildi. Ayrıca A Takım listesinde yer alan futbolculardan da test sonuçlarına göre müsabakalarda yer alacağı belirtildi. Oyuncuların oyuncu sayısının da pandemi nedeniyle 14 futbolcu altına inmesi durumunda müsabakanın oynanmayacağı ve ileri bir tarihe erteleneceğine dikkat çekildi.

Protokol tribününde oturacak kişilerin 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılarak, ön sıraya göre çapraz olacağının da altı çizildi.

Talimata göre Yedek Kulübelerinde de kişiler arasında 2’şer koltuk boş bırakılmasının zorunluğu olduğu öğrenildi. Öte yandan kulübede bulunma hakkı olan kişilerin de aralarında en az 1 metre mesafe olması ve yedek kulübesi ile aynı hizada olması gerekecek.

Güncel Yazılar