Fenerbahçe Teknik Direktör Listesine Birini Daha Ekledi

Fenerbahçe Teknik Direktör Listesine Birini Daha Ekledi

30 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Bu sezona iyi başlayan Fenerbahçe, bir anda art arda yaşadığı yenilgiler ile Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırmıştı. Uzun bir süredir çalıştırıcısı bulunmayan sarı lacivertliler, bu süreçte çok sayıda isim belirlemiş ve görüşmeleri sürdürüyordu.

 

Fenerbahçe Futbol A Takımı uzun bir süredir teknik adam olmadan çalışmalarını sürdürüyor. Bu anlamda sarı lacivertli takımın da teknik direktörlük için belirlemiş olduğu bazı özellikler bulunuyor.

 

Fenerbahçe’nin istediklerine uyan isimlerden biri ise Hırvat Teknik Direktör Nenad Bjelica.

 

Sarı lacivertli takımın isteklerine uyum sağlayan teknik isimlerden biri olan Nenad Bjelica, takımından da ayrılmıştı.

 

Kısa bir süre öncesinde Dinamo Zagreb ekibi ile yollarını ayıran tecrübeli teknik adam, önceki sezonda UEFA Avrupa Ligi’nde de Fenerbahçe ekibini kendi evinde 4-1 skorla yenilgiye uğratmıştı.

 

Teklif Gitti Cevap Bekleniyor

 

Edinilen bilgilere Nenad Bjelica, sarı lacivertli takımın teknik isim listesinde yer alıyor ve takımın aslında tam da istediği pek çok niteliğe sahip olması ile konuşuluyor.

 

Hocanın boş dönemini fırsat bilen Fenerbahçe yönetimi de bu süreç için teknik adamla iletişime geçmeye karar verdi. Teklifini ise resmen yaptığı öğrenilen sarı kanaryanın, çalıştırıcıdan bir cevap beklediği biliniyor.

 

Teknik adamın en fazla sevilen özelliği ise, bol pasla oyunu yönlendirerek, sonuca gitmesi oldu. Zorlu rakipler karşısında ise sistem değiştiren hocanın, her türlü duruma karşı da bir planı oluyor.