Fenerbahçe Kulübü Teknik Adam Ersun Yanal’la Yollarını Ayırdı

Fenerbahçe Kulübü Teknik Adam Ersun Yanal’la Yollarını Ayırdı

2 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de son 5 müsabakanın 3’ünde yenilgi ve 2’sinde de beraberlik alan Fenerbahçe ekibi Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırdı.

Süper Lig’de son 5 maçın 3’ünde yenilgi alan ve 2’sinde de beraberlik yaşayan ve giderek formu düşen Fenerbahçe ekibi, Teknik Direktör Ersun Yanal ile yollarını ayırma kararı aldı.

Ligin 23’üncü haftasında ezeli rakibi Galatasaray ile karşı karşıya gelen ve 20 yılın ardından ilk kez kendi evinde sarı kırmızılı ekibe karşı mağlup olan sarı lacivertli ekip, 3-1 skorluk maçın ardından, ciddi anlamda sarsıldı. Maçın ardından ortaya atılan iddia ise Ersun Yanal’ın istifa ettiğine yönelikti. Fakat iddianın doğru olmadığı bilgisi edinilmişti.

Derbiden Sonra İddialar Kendini Göstermişti

Derbinin ardından ortaya atılan iddiaların ardından ise Fenerbahçe ile Ersun Yanal birlikteliği artık sona erdi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, teknik adamla yolların resmen ayrıldığı fakat Ziraat Türkiye Kupası yarı final mücadelesinde Trabzonspor mücadelesinde sarı lacivertli ekibin başında olacağı belirtildi.

Sarı lacivertli kulüp ayrılık açıklamasında, “Kulübümüz, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal hocamızdan gelen talep üzerine, kendisi ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrılmasına karar vermiştir” ifadelerine yer verdi.