Roman Neustadter Fenerbahçe Günlerine İlişkin Konuştu

Roman Neustadter Fenerbahçe Günlerine İlişkin Konuştu

1 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Geçmiş sezonlarda Fenerbahçe ekibinde forma giymiş olan stoper mevki oyuncusu Roman Neustadter çarpıcı açıklamalara imza attı.

Şimdilerde Rusya’nın Dinamo Moskova ekibinde forma terleten Roman Neustadter, Fenerbahçe takımındaki geçmişi ile de ön plana çıkan isimler arasında yer alıyor.

Fenerbahçe ile olan ayrılığına da değinen futbolcu, çalıştığını ve önünde yer alan oyunculara daha iyi olmaları için baskı yarattığını ekledi. Fakat Fenerbahçe için doğru bir zaman olmadığını da ekleyen sporcu, kötü bir dönem geçirdiklerini de vurguladı.

Bu süreçte ayrıca kulüp değişimi istediğini de belirten sporcu, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yeni oyuncular alıp eskilerden de kurtulmak istediğini söyledi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 18 Mart gününden bu yana 5 haftadır Rusya’da evde olduğunu belirterek, izolasyonda olduğunu ifade etti. Nisan ayı başlangıcında her şeyin kapandığını da söyleyerek yalnızca marketlerin ve bankaların açık olduğunun altını çizdi.

Onun Kararıydı

Rusya’da hiç oynamadığını ve nasıl olduğunu görmek isteyerek 1 senelik kontrata imza attığını da ekleyen Neustadter, sözleşmesinin sona ermesine 2 ay kaldığını da hatırlattı.

Öte yandan sarı lacivertli takıma gelen Teknik Direktör Ersun Yanal zamanında forma giyememesine ilişkin de konuştu. Takımın patronu hoca olduğunu belirterek, kimin oynayıp oynamayacağına da onun karar verdiğini söyleyerek, kendi kararı olduğunu söyleyerek, onu oynatmadığını belirtti.