Futbol

Spor Kulüplerinde Kriz Olunca Altyapı Oyuncularına İlgi Çoğaldı

Yeni tip koronavirüs spor dünyasını da son derece olumsuz etkiledi. Salgın sebebiyle pek çok lig ve spor organizasyonu da bu süreçte askıya alındı.

 

Küresel bir salgın olan yeni tip koronavirüs, ekonomik açıdan takımları zor duruma soktu. Pek çok kulüp transfer hususunda bütçe kısıtlamasına gitmeyi düşünüyorken, altyapı oyuncularına olan yönelme ise daha fazla arttı.

 

Bu süreçte içerisinde bulunduğu sıkıntılı ekonomik süreçte takımına yeni transfer alma durumunu rafa kaldıran kulüpler de, bütçe kısıtlamasına gitmeyi tercih edecek gibi görünüyor. Öte yandan altyapı ekiplerinde oynayan ve umut vaat eden de pek çok isim söz konusu.

 

Önemli Altyapı Oyuncuları

 

Başarılı performanslarıyla dikkat çeken isimlerin başında ise Melih Bostan geliyor. 15 yaşındaki genç sporcu, 2022 senesine kadar Fenerbahçe ile sözleşmeli durumda. Toplamda 96 golü var. Diğer bir dikkat çeken isim ise Emre Demir. Toplamda 32 golü olan sporcu, Kayserispor forması giyiyor. Sonrasında ise tek bir maçta dahi 4 gol atarak performansını kanıtlayan Batuhan Çelik geliyor. Başarısı ile genç yaşına rağmen Süper Lig ekibi olan Başakşehir’de forma terleten oyuncu bu sezon kendini göstermiş durumda.

 

Önemli alt yapı isimlerinde Altınordu’dan Ravil Tagir ve Emre Çeltik, Bursaspor’dan Tuğbey Akgün, Trabzonspor’dan Salih Kavrazli, Galatasaray’da Bartuğ Elmaz ve Beknaz Almazbekov, Fenerbahçe’de ise Ömer Faruk Beyaz yer alıyor.