Radamel Falcao İçin Yönetimden Gitsin Kararı

Radamel Falcao İçin Yönetimden Gitsin Kararı

19 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de gelecek sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam edilirken, Galatasaray Spor Kulübü’nde ise ayrılık süreci başladı.

Ciddi uğraşlar neticesinde Galatasaray Futbol A Takım kadrosuna dahil edilen Radamel Falcao, bu sezon istenilen performansı gösteremedi. Art arda yaşamış olduğu sakatlıklar nedeniyle neredeyse birçok maçta takım arkadaşlarını yalnız bırakmak zorunda kalan sarı kırmızılı oyuncu, cimbomun da en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak yerini aldı.

Kulüpte ayrıca önemli bir maliyete de sahip olan Kolombiyalı yıldızın, gösteremediği performans için ciddi rakamların ödenmesine ise hiç doğru bakılmıyor. Bu sebeple sporcuyu satışa çıkarmaya hazırlanan sarı kırmızılı kulüp, Falcao ile de yol ayrımına gelmeye karar verdi.

Falcao Kalmak İstiyor

İstikrarsız ve başarısız bir performans göstermesi nedeniyle büyük bir eleştiri yağmuruna tutuluna Radamel Falcao için sarı kırmızılı yönetimde gitme kararı alındı. Konuya ilişkin haberler ise İtalyan basınına yansıdı.

İtalyan basınında yer alan habere göre, sarı kırmızılı yönetim, Falcao’nun satışı ile birlikte mali bakımdan da elini güçlendirmenin peşine düştü. Ve gelecek transferlerin de yine bu parayla gerçekleşmesi için harekete geçildiği öğrenildi.

Kolombiyalı yıldız, Galatasaray’daki kariyerine devam etmek istese de, yönetim ise bu karara onay vermedi. Bu anlamda menajerlere yetki veren sarı kırmızılı kulüp, oyuncu için gelecek tüm teklifleri de değerlendirmek için çalışmalarına başlayacak.

Güncel Yazılar