Mario Mandzukic

Galatasaray’da Falcao Yerine Mario Mandzukic İddiası

Gelecek sezon hazırlıkları sürecinde koronavirüs salgını sebebiyle ekonomik krizin yaşanması, yüksek maliyetli oyuncularla yolların da ayrılma kararlarını beraberinde getiriyor.

Ekonomik kriz sebebiyle oyuncuların ücretlerinde indirime gitme kararı alan ve ilk olarak yüksek maliyetli futbolcularına maaş kesintisi teklifinde bulunacak olan Galatasaray, Falcao ile yollarını ayırabilir. Bonusları ile beraber 8 milyon Euro civarı bir ücret edinecek olan Kolombiyalı golcünün yerine ise alternatif çıktı.

Radamel Falcao yerine alternatif olabilecek oyuncuya ise antrenörü tarafından sarı kırmızılı takıma gitme önerisi sunuldu.

Sezon başında takıma transfer olan yıldız sporcunun maaşında indirime gidilme teklifine sıcak bakmaması sebebiyle de cimbomdan ayrılma planları konuşulmaya devam ediyor. Herhangi bir ayrılma ihtimali ise Mario Mandzukic transferini gün yüzüne çıkarmıştı. Fakat bunun tamamen iddiadan ibaret olduğu ise sporcunun manejeri İvan Cvjetkovic tarafından belirtildi.

Galatasaray Gibi Futbol Tutkusu Olan Takımlara Gitmeli 

33 yaşındaki yııldız golcünün Hırvatistan Milli Takımı’nda görev yapmakta olduğu ve şimdilerde de milli takım yardımcı antrenörü olan İvica Olic ise bu duruma ilişkin açıklama yaptı.

Haberlerin aslının olup olmadığını bilmediğini söyleyen antrenör, Mario Mandzukic için Katar’da oynamanın yanlış bir karar olduğunu belirtti. Bu takımda oynamanın ‘emeklilik’ anlamına geldiğini de belirterek Galatasaray gibi futbol tutkusu olan takımları tercih etmesi gerektiğini vurguladı.