FIFA 20

Beklenen Derbi FIFA 20’de Oynatılarak 2-1 Sonuçlandı

Yeni tip koronavirüs salgını beraberinde spor faaliyetlerinde de ciddi bir etki yaşanmasına neden oldu. Uzun bir süredir liglerin devam etmediği Türkiye’de ise, futbolseverler maçlara adeta hasret kaldı.

Sezonun sonunda en kritik maçların oynanacağı dönemde liglere koronavirüs salgını sebebiyle ara verilmesi, futbol severleri de ciddi anlamda etkiledi. Maçların ne zaman başlayacağının belirsizliğinin uzun süre devam etmesi ise, hem spor kulüpleri hem de taraftarlar açısından merak konusu olmuştu.

Tüm dünyada spor branşlarının tamamına yakınını durma noktasına getiren koronavirüs salgını, bu süreçte taraftarın da merak ettiği unsurlar arasında yer aldı. Süper Lig’in uzun bir dönemdir oynanmadığı bu dönemde, FIFA 20 oyununda merak edilen maçların oynatılması ise spor dünyasına damga vurdu.

Süper Lig’in 30’uncu haftada oynanması planlanan Galatasaray Trabzonspor derbisi de FIFA 20 oyunu ile oynatıldı.

Derbinin Kadroları

Anlatımda Nihat Uzel’in yer aldığı müsabakanın sonucu ise 2-1 skorla kayıtlara geçti. Kadrolarda ise Galatasaray ekibinde Muslera, Donk, Mariano, Lemina, Saracchi, Seri, Emre Akbaba, Onyekuru, Falcao ve Feghouli yer aldı.

Trabzonspor kadrosunda ise Novak, Uğurcan, Pereira, Manoel, N’diaye, Da Costa, Sosa, Abdulkadir, Guilherme, Nwakaeme ve Sörloth vardı.

Oyunda ilk gol 7’inci dakikada Falcao ile gelirken, müsabakanın sonucunu belirleyen atışlar ise bordo mavili ekipten N’diaye ile 24 ve 53’üncü dakikalarda geldi.