Galatasaray

Galatasaray Belhanda İle Yollarını Ayırmaya Hazırlanıyor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada ciddi etkilerin yaşanmasına neden oluyor. Özellikle de ekonomik kriz bu dönemin en büyük zararlarından biri oldu. Bu anlamda pek çok spor kulübü de bu dönemi daha kolay atlatabilmek adına ise oyuncularına maaş indirimi talebinde bulunuyor.

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray Spor Kulübü de bu süreçte Futbol A Takımı’nda forma giyen ve yüksek maliyetli olan oyuncularına indirim talebine devam ediyor. Fakat bazıları ile de bu süreçte fiyatta anlaşamama veya performans yetersizliği sebebiyle yolların ayrılması planlanıyor.

Yüksek maliyetli oyuncuları ile indirim görüşmelerine başlayan Galatasaray yönetimi, bazı oyuncuları ile de yollarını ayırma konusunda ısrarcı görünüyor. Satış listesinde yer alan isimlerin arasında ise Belhanda geliyor.

12 Gol Ve 22 Asiste İmza Attı

Sarı kırmızılı yönetim menajerlere de bu anlamda Belhanda’ya kulüp bulunması için çağrıda bulundu.

Gelecek sezonda kadroda yer alması düşünülmeyen Younes Belhanda, teklif için Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri piyasasında etkili olan menajerlere teklif getirme mesajını gönderdi.

2017 yılında Dinamo Kiev ekibinde sarı kırmızılı kadroya dahil olan 30 yaşındaki tecrübeli futbolcu, toplamda ise 95 maçta forma terletti. 12 gole adını yazdıran sporcu, 22 kez de asiste imza attı.