Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz’in Ameliyatına İlişkin Resmi Açıklama

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, önceki günlerde halsizlik şikayeti üzerine hastaneye kaldırılmıştı. Sarı kırmızılı yöneticinin 10 saatlik bir operasyonun ardından, son durumunun iyi olduğu bilgisi edinildi. Konuya ilişkin resmi açıklama yapan kulüp, operasyonun bir beyin ameliyatı olduğunu ifade etti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, geçtiğimiz günlerde halsizlik şikayeti üzerine hastaneye kaldırıldı. 70 yaşında olan sarı kırmızılı yönetici, 10 saat süren bir operasyon yaşadı. Son durumunun iyi olduğu bilgisi edinilen Cengiz’in durumuna ilişkin cimbomdan resmi açıklama geldi.

Dün sabah saatlerinde ameliyata alınan futbol adamı, yaşamış olduğu sağlık sorunları sebebiyle öncelikle detaylı tetkiklerden geçirildi Sonrasında ise tahlillerin sonucunda kendisinin operasyon yaşayacağı kulüp tarafından duyurulmuştu.

Yoğun Bakımda Müşahede Altında Tutuluyor

Dün saat 09:00’da ameliyata alınan Cengiz, 10 saatlik operasyondan nihayetinde çıktı. Bu süreçte hastanede bulunanlar arasında Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay yer aldı.

Ameliyatın ardından ise Galatasaray Spor Kulübü, başkanın sağlık durumuna ilişkin açıklamada bulundu. Sarı kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklamada, başkanın geçirmiş olduğu operasyonun bir beyin ameliyatı olduğu belirtildi. Beyin ameliyatı sonrası yoğun bakıma alınan Cengiz’in, bir süre müşahede altında tutulacağı da bildirildi.