Galatasaray Gurbet Operasyonu Başlattı

Galatasaray Gurbet Operasyonu Başlattı

3 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni sezona çok daha güçlü bir kadro ile çıkmayı planlayan Galatasaray, yurt dışında forma terleten iki milli oyuncuyu yakın kadraja aldı.

Koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik krizler, Galatasaray için de olumsuz kayıplara neden oldu. Bir yandan kalan maçları hesaplayan yönetim bir yandan da gelecek sezon için yoğun bir hazırlık temposuna girdi.

Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim ise, bu süreçte kariyerine yurt dışında devam eden iki kişiyi yakın takibe başladı. Ön libero mevki sporcusu Okay Yokuşlu ve sağ bek mevki oyuncusu Mert Müldür için harekete geçildi.

Bonservisleri İle Alınacak

İki oyuncuyu da bonservisleri ile birlikte almayı düşünen Galatasaray yönetimi, gurbet operasyonu ile takımını daha çok milli oyuncudan oluşturmayı planlıyor.

Daha güçlü ve yerli yoğunluğu bulunan bir kadro oluşturmayı hedef edinen cimbom, Okay Yokuşlu ve Mert Müldür için ciddi anlamda harekete geçti.

Trabzonspor ekibinden Celta Vigo ekibinde giden Okay Yokuşlu için ikna çabalarının başladığı da öğrenildi. Sporcunun Türkiye’ye dönmesi için teklifleri kabul etmesi durumunda da resmi bir teklif hazırlanmış olacak.

Rapid Wien ekibinden İtalyan Sassuolo takımına transfer olan Mert Yokuşlu da yine sarı kırmızılı takımda görülmek istenen oyuncular arasında yer alıyor.