Galatasaray

Galatasaray İdrissa Doumbia’nın Tercihi Oldu

Süper Lig’de yeni sezon için transfer çalışmaları devam ediyor. Lige galibiyetle başlayan Galatasaray da bu dönemde yeni takviyelerle kadrosunu daha da güçlendirmek istiyor.

Galatasaray yeni sezon için transfer çalışmalarına aynı hızla devam ediyor. Son zamanlarda sarı kırmızılı kulüple adı sık sık anılan 22 yaşında orta saha oyuncusu İdrissa Doumbia ile ilgili de bu süreçte yeni bir gelişme yaşandı.

Yeni sezon transferlerinin devam ettiği süreçte, orta saha arayışlarını sürdüren Galatasaray, bir transferde daha sona yaklaştı. Uzun bir dönem taraftarın transfer beklentisini karşılayamadığı için eleştirilen sarı kırmızılı kulüp, son günlerdeki transfer bombalarıyla gündeme gelme başladı.

Idrissa Doumbia ile yakından ilgilenmesiyle bilinen Galatasaray, 22 yaşındaki oyuncunun da tercihi oldu. Hem Müslüman olmasının hem de sarı kırmızılı kulüpte gelişebileceğini inanmasının etkili olduğu bu tercihte, oyuncunun rotasını İstanbul’a çevirdiği öğrenildi.

Oghenekaro Etebo’nun yanında orta saha için takviye arayışına düşen cimbom, Celta Vigo’nun göndermemiş olduğu Okay Yokuşlu yerine  alternatif olmuştu.

Bonservis Bedeli 10 Milyon Euro

Sporting ekibinin başarılı oyuncusu Doumbia için harekete geçen kuüp, transferi gerçekleştirmek adına da yabancı kontenjanını boşaltmaya girişti.

Sporcunun bonservis bedeli 10 milyon Euro olarak belirlenirken, ilk planda ise bedelsiz kiralama ve satın alma opsiyonlu formülle ikna sürecine girişilecek.

Güncel Yazılar