Ahmet Ağaoğlu Sörloth ile İlgili Açıklama Yaptı

14 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Alexander Sörloth’un durumuna ilişkin açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gitmek isteyene hemen tamam diyemeyeceklerini belirtti.

Süper Lig ekiplerinden olan Trabzonspor, Crystal Palace ekibinden Norveçli sporcu Alexander Sörloth’u kiralamıştır. Tottenham ve Liepzig kulüplerinin de talibi olduğu oyuncu, ülkesinin milli takım antrenmanlarına gittiği günden sonra ise Türkiye’ye dönüş yapmadı.

Bordo mavili takımın gol yıldızlarından olan Sörloth ile ilgili açıklama yapan Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, oyuncunun gitmek istediğini, fakat gitmek isteyen her oyuncuya da hemen tamam denilecek diye bir dünyanın olmadığını belirtti.

%50 Trabzonspor’a %50 Crystal Palace’a

Transfer söz konusu olduğuna kulübün çıkarlarını önemsediğine dikkat çeken bordo mavili yönetici, %50 Trabzonspor’un %50 de Crystal Palace Kulübü’nün transferden gelir elde edeceğini belirtti. Fakat tekliflerin %20 seviyesinde olduğunu belirterek, Trabzonspor’un da forvetsiz kalmayacağını ekledi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kulüpler için belirlenen transfer limitinde de Trabzonspor’un 152 milyon lira limiti olduğunun altını çizdi. Ve Fenerbahçe’nin bordo mavili kulüpten 5 kat daha fazla geliri olduğunu vurguladı.

Sarı lacivertli kulüple kendi kulübünün bu anlamda kıyaslanmasına tepki koyan Ağaoğlu, gidenlerin olacağını söyleyerek buna da Da Costa’yı örnek verdi. İhtiyaçları bildiklerini ve gereken takviyeleri de gerçekleştireceklerini ifade eden yönetici, kendisi için önemli olanın da alınan oyuncuya hemen lisans çıkartmak olduğunu belirtti.

Güncel Yazılar