Alexander Sörloth Trabzonspor’un Aramalarını Cevaplamıyor

13 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor Kulübü’nün Futbol A Takımı’nda forma terleten Alexander Sörtloth ile iletişim kesildi. Aramalara yanıt vermeyen oyuncuyla ilgili bordo mavili kulüpten karar çıktı.

Trabzonspor ekibinin skorer ismi Alexander Sörloth ile iletişim resmen kesildi. Yıldız oyuncu için İngiliz ekibi Crystal Palace ve Leipzig arasında temas olduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre Leipzig, etik dışı yöntemleri tercih ederek Trabzonspor’u devre dışı bırakmayı da Sörloth’u kadrosuna katmayı planlıyor.

Norveçli golcünün bonservisini 6 milyon Euro karşılığında satın alma hakkı olan Trabzonspor Kulübü, bu anlamda da flaş bir adım atma kararı aldı.

Bundesliga ekiplerinden olan Leipzig, Trabzonspor ekibinde forma terleten Alexander Sörloth’a resmen talip çıktı. Fakat İtalyan kulübün etik dışı davranışları bordo mavililerin tepkisine neden oldu.

İdari ve Disiplin Soruşturması Başlatıldı

Ülkesinin milli takım kampına katılan Sörloth, aradan dört gün geçmesine rağmen Trabzon’a dönüş yapmadı. Sporcuya ulaşılamadığı bilgisi edinilirken, bordo mavili kulüp de oyuncuyla ilgili hem idari hem de disiplin soruşturması başlattı.

Trabzon’da 8 Eylül itibariyle bulunması gereken oyuncu Kovid-19 testi sebebiyle de gecikeceğini bildirmişti. Fakat oyuncuyla hiçbir şekilde temas sağlanamadı.

Aramalara ve mesajlara cevap vermeyen Sörloth’un Leipzig ile bonuslar hariç 3.5 milyon Euro’ya anlaştığı öğrenildi.

Güncel Yazılar