Galatasaray Altyapısı İçin Geldi Antalya’da Mahsur Kaldı

Galatasaray Altyapısı İçin Geldi Antalya’da Mahsur Kaldı

24 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Galatasaray ekibinin alt yapısında denenmek için Kamerun’dan getirilen 19 yaşındaki Uriel Sob, Antalya’da mahsur kaldı. Koronavirüs sebebiyle sporcu ne ülkesine dönebildi ne de İstanbul’a gelebildi.

Koronavirüs salgını çok çeşitli engellerle kendini göstermeye devam ediyor. Kamerun’dan Galatasaray alt yapısı için getirilen 19 yaşındaki Uriel Sob da bu süreci yaşayan isimlerden biri oldu.

Sarı kırmızılı takımın altyapısında denenmek için getirilen genç futbolcu, salgın sebebiyle ülkesine dönüş sağlayamadı. Öte yandan İstanbul’a da gelemedi. Tek başına üniversite kampüsünde antrenmanlarına devam eden sporcu, sürecin bitmesini bekliyor.

Uriel Sob’un gelişinde ise Akdeniz Üniversitesi’nden Doç. Dr. Nusret Demir ve Nörolog Serkan Demir yardımcı olmuştu.

Antrenmanlarını Kampüste Sürdürüyor

Sporcunun ağabeyi Willy Sob da bu dönemde büyük bir girişim görevi üstlenmişti. Sporcunun Türkiye’ye gelişi ise 13 Mart tarihinde gerçekleşmişti. Fakat sonrasında salgının çok başka bir seyre girmesi ve Türkiye’deki spor faaliyetlerinin de durdurulmuş olması 19 yaşındaki oyuncuya engel oldu.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri’ne yerleşen genç oyuncu, Kamerun’da Ziraat Mühendisliği Bölümü’nde 3’üncü sınıf öğrencisiydi. Yaş kısıtlaması sebebiyle de Türkiye’de mahsur kalan isimlerden biri oldu.

Bu zorlu süreçte ise antrenmanlarını tek başına olarak üniversite kampüsünde yapmaya devam ediyor.