Fenerbahçe’nin Malang Sarr Pişmanlığı

Süper Lig kaldığı yerden tam gaz devam ederken Fenerbahçe ligde yaptığı savunma hataları nedeni ile puan kaybediyor. Kaybedilen puanlar ile birlikte sarı lacivertli takımın sezon başında transfer etmek istediği fakat transferini gerçekleştiremediği yıldız futbolcu Malang Sarr sarı lacivertli takımı pişman etti.

Süper Lig maçlarında Fenerbahçe savunma hataları nedeni ile puan kaybetmeye devam ediyor. Sezon başında yapılan transferlere rağmen defansta bir türlü istenilen istikrarı oluşturamayan sarı lacivertli takım transfer konusunda pişmanlık yaşıyor.

Emre Belözoğlu İstedi

Sezon başında sportif direktör olan Emre Belözoğlu’nın çok beğendiği ve takıma sahil etmek istediği yıldız futbolcunun transfer ücreti parmak ısırtan cinsten.

Emre Belözoğlu’nun transfer etmek istediği Malang Sarr Chelsea ile anlaşmış olsa da kiralık olarak gittiği Portekiz takımı olan Porto’da ise harikalar yaratmaya devam ediyor. Başarılı stoperin kiralanmak istendiği ise Chelsea’ye ilk geldiği günden beri konuşuluyordu.

Emre Belözoğlu’nun Malang Sarr transferini istemesi konusunda ise Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kısa bir süre önce, Emre Belözoğlu Malang Sarr’ı, Erol Hoca da Baketas’ı çok istedi. Her zaman istediğiniz olmuyor. Birçok transfer için konuştuk, fikirlerimizi sunduk. İçinde bulunduğumuz şartlarla mükemmele yakın iş çıkardık” şeklinde konuştu.

Daha öncesinde Sadece Fenerbahçe programına konuk olan Hakan Ural, Emre Belözoğlu ile yaptığı görüşmeyi paylaşmıştı. Ural, “Emre bana inatla ve ısrarla ‘Malang Sarr’ı kiralayacağım’ dedi. Takmış kafayı ona. Chelsea aldı onu dedim. Emre de ‘Abi alsın sen bırak.

Alacağım onu’ dedi bana.” açıklamalarında bulunmuştu. Emre Belözoğlu’nun sportif direktör olmadan önce yaptığı çıkan haberlerde de Emre Belözoğlu eğer sportif direktör olursa ilk transfer Malang Sarr olacak şeklinde açıklamalar vardı.

Porto’da Mükemmel İş Çıkarıyor

Genç stoperin bonservisi ise Chelsea’de. Şampiyonlar liginde başarılı bir görüntü çizen ve adından söz ettiren stoper, 0-0 biten Manchester City – Porto maçında sahanın en iyi ismi olarak değerlendirildi. İngiliz taraftar ise maç sonrasında Chelsea Kulübü’ne, “Bir an evvel geri çağırın” mesajlarını vermeye başladı. Sarr’ın bu sezon boyunca Porto’da oynadığı 7 resmi maçta takımı Porto sadece 2 gol yedi.