Galatasaray’dan Yeni Transferler

Ara transfer sürecinde geç kalmamak için bu kez erkenden çok sayıda oyuncu ve menajerleri ile şimdiden temasa geçen sarı kırmızılı takım anlaşmalarını tamamlayıp, son aşamada en ideal seçimleri yapmak için hazırlıklarını tamamlıyor.

Bu doğrultuda geniş bir futbolcu isim listesi üzerinde çalışan sarı kırmızılı yönetim, son olarak Ahmed Musa ve Garry Rodrdigues ile el sıkıştığını açıklandı.

Ara Transfer Süreci Erken Başladı

Geçtiğimiz transfer sezonlarında harekete geçmek için geç kalan sarı kırmızılı takım bu kez ara transfer sürecine erkenden başladı. Her ne kadar ara transfer döneminin açılmasına yaklaşık 1 ay daha olsa da Galatasaray’da transfer süreci için hareketli günler yaşanıyor.

Takıma yapmak istediği takviyeler için bu kez geç kalmak istemeyen Galatasaray yönetimi, geniş bir transfer listesi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yönetim daha sonra teknik patron Fatih Terim ile birlikte en ideal isimler üzerinde karar kılacak. Bu doğrultuda bir süredir takımın gündeminde bulunan iki oyuncuyla daha mutabakat sağlandığı biliniyor.

Bu isimlerden biri, Fenerbahçe ile yollarını ayırdıktan sonra hemen Galatasaray ile görüşme yapan ve aynı zamanda sarı kırmızılı takımın eski bir oyuncusu olan Garry Rodrigues. Bonservisi Al İttihad kulübünde bulunan 30 yaşındaki deneyimli kanar oyuncusunun boşa çıkması ve ardından bonservisinin alınması planlanıyor. Aksi takdirde kiralama formülü denenecek.

CSKA Moskova ile Transfer Yarışı

Galatasaray’ın gündemindeki diğer isimlerden biri olan ve Fatih hocanın çok istediğini belirttiği oyuncu Nijeryalı başarılı forvet Ahmed Musa. Premier Lig’den ayrıldıktan sonra tercihini Arap kulüplerinden yana kullanan başarılı forvet, Arap kulüplerinde aradığını bulamadı ve ayrıldı.

Boşa çıkmış olan forvet oyuncusunun Rus kulüpleri ile görüşme halinde olduğu biliniyor. CSKA Moskova’dan ciddi bir teklif alan Musa, aynı zamanda Galatasaray’ın ilgisine de sıcak bakıyor.

Daha önce feri çevirdiği Türkiye transfer önerisini bu kez değerlendirmeye alacağını belirten Musa’nın menajeri ile Galatasaray arasındaki transfer görüşmeleri devam ediyor. Oyuncuyla ilgili takımın hiçbir sorunu bulunmadığı, yıllık ücret ve imza parası ile ilgili görüşmelerde sona doğru gelindiği ve %90 ihtimal ile anlaşma sağlanacağı bildirildi.