Atiba Hutchinson Beşiktaş’taki Efsanesi Olma Yolunda İlerliyor

Atiba Hutchinson Beşiktaş’taki Efsanesi Olma Yolunda İlerliyor

4 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Atiba Hutchinson Beşiktaş’taki efsanesi olma yolunda ilerliyor. Süper Lig’de son hafta kazandıkları Fenerbahçe derbisi ile çıkışını sürdüren Beşiktaş, zirve ve şampiyonluk mücadelesinde adeta ben de varım dedi. Sergen Yalçın yönetimindeki Beşiktaş bu sezon lige istediği gibi başlayamamıştı.

Fakat arka arkaya alınan puanlarla bir anda kendini şampiyonluk potasına sokmayı başaran Beşiktaş, rakiplerine adeta göz dağı verdi. Şüphesiz teknik direktör Sergen Yalçın’ın oyuncularına ve takımına olan katkısı oldukça fazla, fakat takımındaki bir isim bu sezon Beşiktaş’ın özellikle son haftalarda yakaladığı çıkışta büyük bir pay sahibi. O isim tabiki de Beşiktaş’ın adeta 37 yaşındaki genç oyuncusu Atiba Huchinson.

Atiba Hutchinson Takımını Sırtlıyor

Beşiktaş’ın 37 yaşındaki futbolcusu Atiba Hutchinson, bu sezon sergilemiş olduğu performansa ve ortaya koymuş olduğu mücadeleyle adeta kendisini izleyenlerin gözünü kamaştırıyor.

İnanılmaz istatistikler ortaya çıkaran Atiba, bu sezon takımı Beşiktaş’a bireysel olarak 6 puan kazandırmayıda başardı. Mücadelesiyle, hırsıyla, attığı ve attırdığı gollerle hem kendi takımındaki hem de Süper Lig’deki başka takımdaki genç oyunculara adeta ilham kaynağı oluyor. Süper Lig’de geride kalan haftalarda, 720 dakika sahada kalan Atiba, Beşiktaş’ın bu sezon en fazla topla oynayan futbolcu oldu.

Geride kalan 9 haftada, oynadığı maçlarda 584 kez topla buluştu ve 497 isabetli pas aymayı başardı. Sadece 32 isabetsiz pası olan Atiba, bu alanda oldukça yüksek bir yüzdeye sahip olmuş oldu.

Atiba Hutchinson’ın İstatistikleri Parmak Isırtıyor

Süper Lig’de bu sezon Beşiktaş formasıyla sahada kaldığı 720 dakika içerisinde ceza sahasına 13 top gönderen Atiba, takımına 2 gol katkısı vermeyi başardı. Sahaya çıktığı maçlarda toplamda 7 kilit pas atan Atiba, takım arkadaşlarına 2 de asist yaptı.

Öte yandan çektiği 6 şuttan 3 isabet alan Atiba, rakiplerinden 98 kez top kapmayı başardı. Attığı 2 gol takımına 4, yaptığı 2 asist ile 2 olmak üzere Beşiktaş’a tek başına toplamda 6 puanlık bir katkıda bulunmuş oldu. Atiba Huntchinson bu sezon ortaya koyduğu bu istatistiklerle şüphesiz dikkatleri üzerine çekiyor.

Hiç kuşku yok ki, eğer Beşiktaş bu sezon şampiyon olursa ya da ligi üst sıralarda tamamlarsa, aslan payı 37 yaşındaki Kanadalı oyuncu Atiba’nın olacak.