BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN FIRTINASI

Sergen Yalçın, Beşiktaş’ın son 5 maçta alınan 4 galibiyeti ile zirve yolunda ilerliyor. Kartal’ın özellikle Başakşehir ve Kadıköy’de 15 yıl aradan sonra elde ettiği Fenerbahçe zaferleri zirve için umutlandırıyor. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Teknik Direktörlük görevine geçen sezon Şubat ayında başladı.

Başarılı teknik adam, 7. sırada devraldığı Siyah-Beyazlı takımı, 15 maçta 10 galibiyet alarak, 2 beraberlik ve 3 yenilgi ile puan sıralamasında 3. sıraya taşıdı. Sergen Yalçın, Kadıköy’deki zorlu karşılaşmadan sonra; “Lige çok iyi bir başlangıç yapamadık. Hem UEFA hem ligde sorunlarla karşılaştık ve altından kalkmakta zorlandık. Kaybetmememiz gereken puanlar kaybettik. Geçen hafta ‘Artık önümüze umutla bakmak istiyoruz’ demiştim.

Bireysel performanslar bizim istediğimiz seviyede olmalıydı. 2 haftadır takımımız büyük takım reaksiyonu gösteriyorlar. 50 dakikaya 10 kişi oynadık. Hakemin enteresan kararları vardı. Çok önemli bir derbi kazandık ama bu 1 maçlık bir zafer. İstatistiği tüm sezona yaymamız gerekiyor. Kendi yaptığımız puan durumunun 4-5 puan gerisindeyiz.

Bu açığı kapatmak için de arka arkaya zor maçları kazanmamız gerekiyor. Oyuncularım hepsinin ayağına sağlık. Karakterli bir oyun sergilediler, hepsinin ayağına sağlık” açıklamasını yaptı.

BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ SERGEN YALÇIN İLE SÖZLEŞMESİNİ UZATMAK İSTİYOR

Süper Lig’de, son haftalarda aldığı galibiyetlerle gündeme oturan Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın için Beşiktaş yönetimi, 2+1 yıllık sözleşme teklifini sunacak.

“Kontrat benim için ikinci planda, önemli olan takım ve takımın performansı” ifadelerini kullanan Başarılı hoca Yalçın’ın Beşiktaş ile anlaşması 31 Mayıs 2021 tarihinde sona eriyor. Düşüncesinin, Sergen Yalçın ile devam etmekte olduğu bilinen, Başkan Ahmet Nur Çelebi,  başarılı hocaya 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık bir sözleşme önerecek. Yönetim içerisinden gelen bilgiler bu yönde.

SİYAH-BEYAZLI TAKIMDAN 4 FUTBOLCU GÖNDERİLİYOR

 Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, yönetime gönderilmesini istediği 4 futbolcuyu bildirdi. Sergen Yalçın, yönetim ile gerçekleştirdiği toplantıda,devre arası yapılacak takviyeler, gönderilecek futbolcular ve transferde öncelik olan mevkileri hakkında bir rapor sundu.

Yalçın, öncelikle Adem Ljajic ve Jeremain Lens’den yararlanamadığını, bu iki futbolcu için teklif gelmesi durumunda artık birlikte yol almayacaklarını belirtti. Ayrıca Yalçın, kadro dışı bırakılan İsimat Mirin ve Douglas’ı da kadroda düşünmediğini ifade etti.