Trabzonspor Modern Alt Yapı Tesislerine 2021’de Kavuşuyor

Süper Lig’de zirveye oynayan Trabzonspor aynı zamanda alt yapı çalışmalarına da tam gaz devam ediyor. Tarihi boyunca alt yapısından çıkardığı yetenekli futbolcularla göze çarpan bordo-mavili kulüpte, özellikle son dönemlerde de Türk futbolu adına yeni yıldızlar sahne aldı.

Alt yapıya verdiği önemle bilinen Trabzonspor, mevcut yönetimi ile birlikte alt yapı çalışmalarını hızlandırdı ve daha önce A takım için uygun görülen Trabzon Akyazı’da bulunan Şenol Güneş Spor Kompleksi’ndeki Kamp Eğitim Merkezi tamamen alt yapıya bıraktı.

Adeta bir futbolcu madeni olan şehirde, bordo-mavili ekibin yeni modern alt yapı tesisinin 2021 yılının ilk çeyreğinde kapılarını sporculara açması bekleniyor. Hem şehirde hem de Trabzonspor camiasında oldukça büyük bir heyecan uyandır yeni modern alt yapı tesislerinde 108 yataklı sporcu odaları, restoran, kafeterya, toplantı odası, konferans salonu, antrenman odaları, eğitim sınıfları, antrenör odaları, spor salonu ve sağlık merkezi gibi yapılar yer alacak. Tesisin yüz ölçümü ise tam olarak 6 bin 655 metrekare olacaktır.

Buna ek olarak Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde yer alan antrenman sahalarının da alt yapı sporcularına hizmete açılması için gerekli düzenlemelerin yapıldığı bilgisi verildi.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelecek genç yetenekleri ağırlayacak olan yeni modern alt yapı tesisleri, sporcuların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanıma sahip olacak. Bordo-mavili ekibin yönetiminin katıları ile yeni modern alt yapı tesisleri için gerekli ihtiyaçların yüzde 20’lik kısmının takım tarafından karşılanacağı belirtilirken geriye kalan yüzde 80’lik maliyet bütçesinin ise sponsorlar tarafından karşılanacağı belirtildi.

Adeta Bir Futbolcu Fabrikası

Adeta bir futbolcu fabrikasını andıran bordo-mavili kulüp, bugüne kadar futbol sahnesine çıkardığı yıldız isimlerle gündemden hiç düşmedi. Özellikle son dönemlerde alt yapıdan çıkardığı genç yetenekler ile adından oldukça söz ettiren Trabzonspor, gerek Avrupa takımlarına gerekse diğer Türk takımlarına birçok futbolcu yetiştirdi.

Bu isimlerle örnek vermek gerekirse; şuanda Fransa’nın Lille takımında görev yapan Yusuf Yazıcı (13 Milyon Euro),  hali hazırda Trabzonspor’da top koşturan Abdulkadir Ömür (13 Milyon Euro) ve Uğurcan Çakır (16 Milyon Euro). Bordo-mavili ekip hem Türkiye hem de yurt dışına yeni futbolcuları kazandırarak hem ekonomik hem de statü olarak güçlenmeyi hedefliyor.