Fenerbahçe Ekibinde Ömer Faruk Beyaz Krizi

22 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de mücadele eden Fenerbahçe ekibinde Ömer Faruk Beyaz ile ilgili sıkıntılı bir süreç yaşanıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar anlaşması bulunan Ömer Faruk Beyaz için sarı lacivertli kulüpten talep geldi. Yönetimin oyuncuyla 5 yıllık daha kontrat imzalamasına genç oyuncudan olumsuz yanıt gelince kulüpte kriz yaşandı.

Edinilen bilgilere göre Ömer Faruk Beyaz’ın menajerinin genç isme imza atmaması gerektiği ve Fenerbahçe’de forma giymesinin zor olduğunu söylediği iddia edildi. Menajerin, Avrupa’da oynayacağı bir takıma götürme vaadinin de olduğu belirtildi.

Genç yıldızın 5 yıllık sözleşme teklifine, her yıl kademeli olarak artacak bir maaş teklifi önerdiği de ortaya çıktı. Sporcunun gelen teklifi kabul etme durumunda da ilk sene 500 bin Euro garanti ücretin yanı sıra, özel başarı primleri de almış olacak. Öte yandan sporcunun sözleşmesine eklenen maddeler arasında 20 milyon Euro serbest kalma maddesi de eklenecekti fakat menajerin bu maddeye karşı çıktığı bilgisi edinildi.

Bu Sezon Forma Giymedi

Sarı lacivertli forma ile ilk resmi maçına 16 Haziran 2020 tarihinde Trabzonspor maçında çıkan Ömer Faruk Beyaz, geçtiğimiz sezonda toplamda 5 resmi maçta forma giydi ve 146 dakika boyunca sahada yer aldı. Gol ya da asist başarısı gösteremeyen oyuncu, bu sezon ise Çaykur Rizespor ve Hatayspor maçlarında kadroda yer almadı.

Güncel Yazılar