VITOR PEREIRA DERBİ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

VITOR PEREIRA DERBİ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

21 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligde bu sezon beklentilerin altında kalan sarı lacivertli takım geri de kalan 12. Hafta sonunda süper lig de lider Trabzonspor ile arasında ki puan farkı 10 ‘a çıkmış durumda.

Sarı lacivertli takım da Galatasaray derbisi hem takım için hem de Portekizli teknik adam Vitor Pereira için oldukça önemli durumda. Sarı lacivertli takımın çıkış maçı olarak gördükleri sarı kırmızlı takım ile oynanacak oldukları derbi den mutlak üç puan ile ayrılmanın hesapları yapılıyor.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira zorlu derbiden galip ayrılmak isteyen teknik adam milli arada sürekli sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘I analiz ederek galibiyetin formülünü arıyor.

VİTOR PEREİRA GALİBİYET FORMÜLÜNÜ ARIYOR

Portekizli teknik adam Vitor Pereira sarı kırmızlı takım Galatasaray’ı günlerce ekibi ile birlikte çalıştıktan sonra derbiden 3 puan almak için formülü bulan teknik adam tek tek sarı lacivertli oyuncularına da Galatasaray ‘I anlatmaya devam ediyor.

Sarı kırmızlı takımın zaafları üzerinden çıkardığı analizlerde Portekizli teknik adam Vitor Pereira sarı lacivertli takımı ile antrenmanlar da çalışmalara başladı.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira sarı kırmızlı takıma alacağı ilk önlem de belli oldu. Savunmadan çıkarken sarı kırmızlı takımın oyuncularında Oyun kurma becerisi yüksek olan Marcao ve Van Aanholt’a pres yapılarak oyun kurmalarına izin vermeyecek olan sarı kanarya topu tam tersi Nelsson ve Yedlin’e bırakacaklar. Bu baskılı ve presli oyunları ile ilk etap da sarı kırmızlı takımın geriden etkili oyun kurmasını engelleyip kapacakları toplar ile kontra fırsatını yakalamak isteyecekler.

FENERBAHÇE KAZANMAK İSTİYOR

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ikinci planın da ise topun kontrolünü saplamak yerine oyuna hakim olmak isteyecekler. Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘In tehlikeli bölge de top ile oynamasına izin vermek istemeyen sarı kanarya rakibine yapacakları şok pres ile kapacakları toplar ile hızlı hücumda atağa çıkarak kısa süre içerisinde rakip yarı sahaya gitmek istiyorlar.

Sarı kırmızlı takımın son günler de hem A milli takım da hem de Galatasaray forması altında performansı ile dikkat çeken genç isim Kerem Aktürkoğlu’ na Portekizli teknik adam Vitor Pereira özel önlem alması bekleniyor.  genç oyuncunun yüzünü kaleye dönemsine engel olmak isteyen teknik adam savunma arkası koşuları ile de ikinci bir Santrafor olarak ceza sahası içinde top ile buluşmasına engel olunacak.

Rakibin özel oyuncularına ve savunmadan çıkmasına izin vermeyecek olan sarı laciverti takımın Portekizli teknik adam Vitor Pereira golü nasıl bulacak?

Sarı kanarya oyunda kontrollü olarak başlayacak olan takım ilk yarıda ön alana çok fazla çıkmayacaklar. Karşılaşmanın ilk yarısında kendi yarı alanın da bekleyerek kontra atak fırsatı ile gol arayacak olan Fenerbahçe de karşılaşmanın ikinci yarısında risk alarak rakip yarı sahada daha fazla yer alacaklar.