Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde Galibiyet Arayacak

Fenerbahçe Avrupa Ligi’nde Galibiyet Arayacak

19 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Olympiakos ekibi temsilcimiz karşısında oldukça iyi bir oyun planı ile çıkmış ve maç içinde özellikle ilk yarı doğru analizleri neticesinde üstünlüklerini kabul ettirdiler.

Maçın 2. Yarısına daha iyi başlayan Fenerbahçe 2 pozisyondan yararlanamadı. Saha içinde ilk yarıda olduğu gibi 2. Yarıdada iyi oynamaya devam eden Olympiakos bu kez de Fenerbahçeye geçiş hücumları yapmaya başladı.

Geçiş oyununu da iyi oynayan Olympiakoskarşısında Fenerbahçe’de oyun disiplininden kopmalar başladı bunun sonucunda seken toplarıda alamamaya başlayan Fenerbahçe kalesinde pozisyonlar vermeye başladı. Altay’ın Camara’nın vuruşunu sektirmesi sonucu Masouras sert bir vuruşla skoru buldu. 3. Golde kurgu olarak pek farklı şekilde gerçekleşmedi.

Golden sonra topla oynamasını arttıran deplasman ekibi 67. Dakikada yine aynı şekilde golü yedi. Altay’ın  Aguibo Camara’nın şutunu sektirdiği yerde yine hiçbir takım arkadaşı yoktu  Masouras yine sert bir vuruş ile kendisinin 2. Takımının ise 3. Golünü attı.

Karşılaşmanın genelinde baskın olan taraf Yunan ekibi Olympiakostu. Kaleci Altay’ın başarılı performans sergilemesi skorun daha da farklı olması önündeki en büyük engeldi

GALATASARAY’IN MOSKOVA SINAVI VAR

Galatasaray Lazio galibiyeti ile uzun sürenin ardından Avrupa’da galibiyet almayı başardı. Grubun ikinci maçında zorlu Marsilya deplasmanına giden Galatasaray, oynadığı akıllı futbolla 1 puanla İstanbul’a döndü. Marsilya’nın savunma zaaflarından yararlanmak isteyen Sarı kırmızılılar maçın belli bölümlerinde hücum presi doğru uyguladı ve pozisyon bulmayı başardı.

Final pasları ve son vuruşlarda sorun yaşayan Sarı kırmızılılar galibiyeti elinden kaçırırken maç boyunca merkezi çok iyi kapattı ve Marsilya’nın hücum gücünü zayıflattı. Yeni kurulan genç bir kadro olmasına rağmen Avrupa futbolunun temposuna çıkabilen bir takıma sabır göstermek en doğrusu olacaktır.

GALATASARAY LİDER OLARAK KALMAK İSTİYOR

Lazio maçında galibiyet alan Galatasaray, Marsilya ile beraber kalmasına rağmen 4 puanla grup lider. Lokomativ Moskova maçını da kazanarak lider olarak gittiği Moskova’dan lider olarak dönmek isteyen Galatasaray tüm hatlarıyla rakip takımı zorlamayı hedefliyor.

Aslan Galatasaray’ın mücadelesini sonuna kadar izleyeceğiz ve galibiyetle dönmek için sahaya çıkacak olan sarı kırmızılı oyuncular en başarılı performanslarını sergilemek istiyorlar.