Abdullah Avcı’nın Gaziantep FK Maçı Planı

Abdullah Avcı’nın Gaziantep FK Maçı Planı

21 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 12. haftasında Beşiktaş karşısında kritik 3 puan alan Trabzonspor, en yakın rakibiyle puan farkını 7’ye çıkardı. 12 haftalık periyotta 30 puan toplamayı başaran Bordo mavili ekip, 13. haftada Gaziantep FK‘yi iç sahada konuk edecek.

Derbinin oynanacağı haftada hata yapmak istemeyen Karadeniz ekibi, Teknik direktör Abdullah Avcı yönetiminde sıkı çalışıyor. Taktiksel dokunuşlarıyla fark yaratmayı başaran Abdullah Avcı, Gaziantep FK maçının parolasını verdi. “Atakları çabuk sonlandırın ve rakip kaleye kararlı gidin”

Avcı’dan Oyuncularına: Maçın Anahtarı “Hız”

Teknik direktörü Abdullah Avcı’nın takımın başına geçtiği günden bu yana istikrarlı bir şekilde yükselişe geçen Trabzonspor, bu sezonki performansıyla rakiplerine gözdağı veriyor. Süper Lig’de beş maçlık galibiyet serisi yakalayan Karadeniz ekibi, en yakın şampiyonluk adayının dokuz puan önünde bulunuyor.

Avrupa’nın Namağlup ünvanını sahip sayılı takımlarından biri olan bordo mavili ekip,başarılı performansını süper Lig’in 13. haftasında oynanacak olan Gaziantep FK karşısında da sürdürmek istiyor. Hücum gücüyle 12 haftalık periyotta fark yaratmayı başaran Karadeniz temsilcisi,durdurulması zor bir takım olma yolunda ilerliyor.

Takımın hücumdaki etkili performansının mimarı olan Abdullah Avcı, milli arada mesai yaparak, takımın eksik ve güçlü yönlerini analiz etti. Zengin hücum hattını şu ana kadar ki bölümde oldukça verimli bir şekilde işleyen Tecrübeli teknik adam, Gaziantep FK’nin zayıf yönlerini tespit etti.

Taktik antrenmanlardasık sık oyunu durduran başarılı çalıştırıcı, atakların çabuk sonlandırılması konusunda oyuncularına uyarılarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularından Kontrollü bir şekilde hücum yapmalarını isterken, Gaziantep FK’nin beşli savunma hattına karşı topun daha hızlı hareket etmesini istiyor.

Tecrübeli teknik adam, Oyuncularına oyunun yönünü hızlı bir şekilde değiştirmelerini söyleyerek Gaziantep takımının derinde bekleyen savunmasına karşı boşluk bulmayı hedefliyor.Gaziantep takımına karşı set hücumları çizen Abdullah Avcı,yapılan taktik toplantılarında öğrencilerine bu setleri ezberletti.

Oyun planını belirleyen tecrübeli çalıştırıcı, topun kullanılma hızının, Gaziantep maçının anahtarı olacağını taktik toplantılarda dile getirdi. Antrenmanlarda öğrencilerine çabuk düşünüp hızlı karar vermelerini söyleyen Abdullah Avcı, hücum hattındaki yaratıcı oyuncularına oldukça güveniyor.

Avcı’nın Öğrencileri, Puan Farkını Artırmanın Peşinde

Gaziantep takımının derinde savunma yapacağını analiz eden Abdullah Avcı, savunma çizgisinin önde olmasını istedi. Önde baskı yaparken takım boyunun mümkün olduğunca kısa tutulmasını isteyen Tecrübeli teknik adam, topu çabuk kazanıp kontrollü hücumlarla rakip kaleye gidilmesini istiyor.

Önde baskı ile topu kazandıktan sonra herkesin pozisyonunda olmasını isteyen başarılı teknik adam,  oyunun hızlı bir şekilde akmasını istiyor. Aynı zamanda Rakibinin derinde bekleyen savunma yapısına karşı şut imkanı oluşturmalarını isterken, Hamsik, Abdülkadir, Nwakaeme gibi sert şut çekebilen oyunculara uyarılarda bulundu.

Tecrübeli çalıştırıcı, rakibin  savunma dengesini bozmak adına oyuncularından sık sık savunma arkasına koşular yapmalarını da istedi.

Beşiktaş’ın Alanyaspor ile Galatasaray’ın da Fenerbahçe ile oynadığı haftada puan farkını artırmak isteyen Abdullah Avcı’nın öğrencileri, Gaziantep FK karşısında puan kaybı yaşamak istemiyor.