Vakalar Tarih Değişikliğine Neden Olabilir

Vakalar Tarih Değişikliğine Neden Olabilir

19 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm dünyada spor faaliyetleri uzun bir süre adeta durma noktasına geldi. Liglerin neredeyse hepsi süresiz olarak askıya alınırken, bu durumdan Türkiye de etkilendi.

Tarih 19 Mart’ı gösterdiğinde, ülkede pozitif vakanın artması ve ölümlerin yaşanması sebebiyle, tedbir amaçlı olarak tüm ligler süresiz askıya alındı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan bu kararın ardından spor kulüpleri, takım halinde antrenmanlara son verme kararı aldı. Sporcular için ise antrenörler tarafından özel programlar hazırlandı ve bireysel çalışma dönemi başladı.

Bireysel olarak evlerinde çalışan sporcular, liglerin geleceğine ilişkin ciddi bir belirsizlik sorunu ile karşı karşıya kaldı. Ve uzun bir aranın ardından Türkiye Futbol Federasyonu maçların 12 Haziran günü başlayacağını duyurdu.

Federasyon Tekrar Ertelemek İstiyor

Fakat vakaların kısmi bir artış göstermesi ve yapılan antrenmanların sonucunda spor kulüplerinde aniden vakaların varlığı liglerin tekrar ertelenebileceği sorusunu akıllara getirdi.

Buna ilişkin bir iddia ise Kayserispor ekibinin file bekçisi Silviu Lung ile geldi. Başarılı kaleci, kendi ülkesine yapmış olduğu açıklamada, Süper Lig’de bir defa daha ertelenme olacağı bilgisini verdi.

Silviu Lung, Federasyon’un ligi tekrar ertelemek istediğini söyleyerek, sağlığın da her zaman önce geldiğinin altını çizdi. Ve doğru kararın verileceğini ekledi.

Güncel Yazılar