TOSUN PAŞA BEŞİKTAŞ’A YAKIN

Ocak ayı ara transfer döneminde kadrosunu forvet oyuncusu ile güçlendirmek isteyen ligin Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ta ilk hedef eski oyuncusu Cenk Tosun.

Everton formasını terleten Milli futbolcumuz sezon sonuna kadar kiralanmak üzere siyah beyazlıların radarında bulunuyor ve İngiliz kadrosunun Cenk ile alakalı kararını bekliyor. Everton’ın 29 yaşındaki yetenekli milli oyuncunun transferine izin vermesi durumunda kulüpler içinde resmi temaslar başlayabilir.

OYUNCULARA TALİP ARANIYOR

Yönetim kurulu, bu sezonun başlangıcında kadro dışı kalan Lens, Douglas ve Mirin için başka kulüplerden teklifler almayı bekliyor. Sözleşmeleri devam eden ve maaşları bir hayli yüksek olan bu üç oyuncunun takımdan ayrılma durumuna gore öteki transferler için harekete geçilmesi bekleniyor.

Kadro dışı kalan bir başka oyuncu olan Tyler Boyd ise ocak ayında bir kez daha takıma dahil olacak. Hasic’i kiralık göndermeyi hedefleyen Siyah Beyazlı ekip, Bosnalı futbolcudan boşalacak yeri Boyd için kullanmak istiyor. Cenk tosun ile alakalı bir başka haber ise dış basında yer aldı.

YABANCI BASIN CENK TOSUN’DAN BAHSETTİ

İspanyol basını eski Siyah Beyazlı takımda görev yapmış Cenk Tosun’un tekrar Beşiktaş ile yollarının kesişme ihtimaline vurgu yapıyor. Yapılan haberlere göre İngiltere’de tutunamayan Cenk eski ekibi ile güzel işler yapabilir denildi. Uzun zamandır Beşiktaş’a döneceği hakkındaki spekülasyonlar devam eden Milli forvet Cenk Tosun hakkındaki İspanyol gazeteleri yuvasına döneceği gibi başlıklar attı.

İspanyol basını Aboubakar’ın birkaç hafta önceki çelişkili performansından ötürü Cenk Tosun’un Beşiktaş’a yelken açabileceğine ve Aboubakar’ın alternatifi olabileceği yazıldı. Haberde Türk Milli Takımı futbolcusunun ara transfer döneminde Beşiktaş takımına katılacağı iddia edildi.

Yayınlanan haberde “Türkler, 29 yaşındaki oyuncuyu kiralamak için Everton’a öneri yaptı” gibi bir demece yer verirken Aboubakar ve Cenk Tosun 2’lisinin daha ilkin beraber oynadığına dikkat çekildi. Beşiktaş’a dönmesi beklenen futbolcu Cenk Tosun Everton formasıyla bu sezon başından beri yalnızca 4 Premier lig karşılaşmasında forma giydi ve bu karşılaşmaların toplamında 36 dakika forma şansı bulabildi.

Ocak ayı ara transfer döneminde kadrosunu forvet oyuncusu ile güçlendirmek isteyen ligin Siyah Beyazlı ekibi Beşiktaş’ta ilk hedef eski oyuncusu Cenk Tosun.