Beşiktaş Kadro Dışı Oyunculara Karar

Beşiktaş Kadro Dışı Oyunculara Karar

24 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig boyunsa siyah beyazlı takımda futbolcular kadro dışı kalmaya başlamıştı. En son olarak Beşiktaş, BB Erzurumspor ile çıktığı karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmıştı.

Beşiktaş’ta galibiyet sonrasında gündeme kadro dışı kalan oyuncular gelmişti. Sezon sonunda şampiyon olmak için tam gaz çalışmalara devam eden Beşiktaş’ta kadro dışı kalan isimler Mirin, Douglas ve Jeremain idi. Bu üç isim için transfer kararı verildi.

Sezon başında kadro dışında kalan Isimat-Mirin ve Douglas ile devamında da Rio Ave maçında takımdan uzaklaştırılan Jeremain Lens sorununu çözmek için yönetim olarak çalışmalara başlandı.

Futbolcuların takımda bulunan yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında yer kaplarken aynı zamanda maçlarda forma giyemiyor. Futbolculardan yararlanamayan takım 4.5 milyon Euro gibi yüksek fiyatlı bir maaş ödemek zorunda kalıyor.

Kendilerine Kulüp Bulsunlar

Futbolcuları kulüpte tutmak istemeyen Beşiktaş, futbolcular için kulüp aramaya başladı. Aynı zamanda futbolcuların kendilerine yeni bir kulüp bulmalarını söyledi. Futbolcular kendilerine başa bir kulüp arama çalışmasında değil. Beşiktaş üç isim kadro dışı kalmalarına ve maçlarda yer almamalarına rağmen 4.5 milyon Euro maaş ödemek zorunda kalıyor. Maça çıkmadan yüksek maaş alan futbolcular ise başka bir kulübe gitmek istemiyor.

Teklif Gelmezse Sözleşmeler Fes Edilecek

Futbolcuların maliyetleri 4.5 milyon Euro’yı buluyor ve yabancı kontenjanının da fazlasıyla aşılmasına neden olan üç isimin kendilerine kulüp bulmaları ve siyah beyazlı takımdan ayrılmalarının istenildiği belirtildi.

Siyah beyazlı kulüp hem futbolculardan verim alamazken hem de yüksek maaşlar ödemek zorunda kaldığı için üç ismi de artık takımda istemiyor. Siyah beyazlı takım devre arasında üç ismi de transfer etmek için çalışmalarına devam ediyor.

kulüp Üç futbolcuda yüksek maaşları nedeni ile takımdan ayrılmak istemezken, siyah beyazlı takım bu üç oyuncuya da yeni bir kulüp arıyor. Devre arasında futbolcular için teklif yapılmaz ise kulüp futbolcuların sözleşmelerini fes edebilmek için yasal yollara başvuracak.

Futbolcular ne başka takıma gitmek istiyor ne de sözleşmelerini fes etmek istiyor. Bu nedenle Beşiktaş yasal bir şekilde üç futbolcunun da sözleşmesini yasal olarak tek taraflı bir şekilde fes etmek için uğraşacak.