Fenerbahçe İçin 3 Puandan Daha Fazlası

Fenerbahçe İçin 3 Puandan Daha Fazlası

27 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in 14. Haftasında 23 Aralık Çarşamba günü Fenerbahçe, kendi evinde son şampiyon Medipol Başakşehir’i ağırladı. İki takım arasındaki bu zorlu mücadeleyi ev sahibi Fenerbahçe, 4 – 1’lik skorla kazanmayı başardı.

Ev sahibi Fenerbahçe’ye galibiyeti getiren golleri sırasıyla; Nazım Sangare, Marcel Tisserand, Luiz Gustavo ve Mert Hakan Yandaş kaydetti. Bu sonuç ile birlikte Fenerbahçe, Süper Lig’de iki maç aradan sonra kazanarak puanını 26 yaptı.

Fenerbahçe, bu sezon en önemli maçını Medipol Başakşehir ile oynadı denilebilir. Çünkü bu maça hem üst üste aldığı puan kayıpları ile hem de hafta boyunca teknik direktör Erol Bulut’un ve bazı futbolcuların yoğun olarak eleştirildiği dönemde çıkan Fenerbahçe, aldığı galibiyet ile bu maçta 3 puandan fazlasını kazanmış oldu.

Başka bir deyişle sarı lacivertli takım, haftalardır takımın üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtmış oldu. Öte yandan oynanan bu maçın hakem eleştirilerinin gölgesinde kalmış gibi gözükse bile, Fenerbahçeli futbolcular için farklı bir öyküsü daha var.

Ailelerinden Mesaj Aldılar

Gaziantep FK maçından alınan mağlubiyet ardından takımdaki sorunların iyice arttığı Fenerbahçe, Medipol Başakşehir maçına hazırlanırken oldukça stresli günler geçiriyordu. Sarı lacivertli futbolcuların moral ve motivasyonlarını arttırmak için Samandıra Tesisleri’nde farklı bir çalışma yapıldı.

Medipol Başarşehir maçı öncesinde tüm Fenerbahçeli futbolcuların eşlerinden, kız arkadaşlarından ve çocuklarından sarı lacivertli formalar eşliğinde videolar istendi. Daha sonra maç günü bu videolar, bütün futbolculara Whatsapp üzerinden gönderildi. Böylelikle Fenerbahçeli futbolcular, Medipol Başakşehir maçının hemen öncesinde ailelerinden ve sevdiklerinden “bizim için oynayın, bizim için kazanın” mesajı almış oldular.

Duygusal Anlar

Fenerbahçeli futbolcuların, Medipol Başakşehir maçı öncesinde ailelerinden ve sevdiklerinden aldıkları mesajlar moral ve motivasyonunu oldukça arttırdı. Fakat sarı lacivertli futbolcuları özellikle bir video çok etkiledi ve maça farklı duygularla çıkmalarını sağladı.

Geçen hafta oynanan Gaziantep FK maçını, 60 yaşındaki bir Fenerbahçe taraftarının cep telefonundan solunum cihazına bağlı şekilde takip etmesi gösterildi. Bu görüntü bütün futbolcuları olduça duygulandırdı.

Bu moral, motivasyon ve duyguyla sahaya çıkan Fenerbahçeli futbolcular, maçı 4 – 1 kazanmayı başarıp şampiyonluk mücadelesine kaldıkları yerdem devam edeceklerini gösterdiler.