FENERBAHÇE BAŞAKŞEHİR MAÇI SONRASI SOSYAL MEDYADA TANSİYON YÜKSELDİ

Süper Lig 14. hafta kapsamında karşı karşıya gelen Fenerbahçe, Medipol Başakşehir ile oynadıkları karşılaşmanın arkasından Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray Kulübünün karşılaşmanın hakemine yönelik yapmış olduğu sert ve göndermeli paylaşıma yine aynı sosyal medya platformu olan twitter üzerinden cevap verdi. 

FENERBAHÇE’NİN YANITI TANSİYONU ARTTIRDI

Süper Lig’in dev ekiplerinden olan Sarı-lacivertli kulüp Fenerbahçenin resmi sosyal medya hesabında yer edinen ve sarı-kırmızılı kulüp Galatasaray’ın paylaşımında yer bulan “Futbolda kapkara gece!” Paylaşımı üzerine yapılan açıklamada Fenerbahçe cephesinden sert bir yanıt geldi:

” “O karanlık; şampiyonluk posterlerinde saklamak zorunda kaldığınız yüzlerde, senelerce futbolu tahakküm dibine aldığınız derin ilişkilerinizde gizli! Kendi ışıklarınızı yakarsanız aydınlanır!” maçın hakemi Bahattin Şimşek’in vermiş olduğu kararların yorumcuları ve birçok futbol taraftarının tepkisine neden olan Fenerbahçe-Başakşehir maçı ardından ligin ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki gerilim zirve yaptı.

GALATASARAY KUPA PAYLAŞIMIYLA EZELİ RAKİBİNİ KIZDIRMAYA DEVAM ETTİ

Galatasaray’ın yapmış olduğu paylaşımda 2013’te Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda birincilik zaferi kutlayan takımların bilgileri vardı. “Karanlıkları Aydınlatan” cümlesine odaklanılarak 2011-2012 sezonunda Galatasaray’ın Ülker Arena’da oynanan maç sonunda elde ettiği şampiyonluk sevinciyle ilgili fotoğraf Twitterda paylaşıldı.

Bu süreçte Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray 4’er, Fenerbahçe ise birer şampiyonluk kupası kazanmayı başarmıştı. İki ekip arasındaki paylaşım düellosu öncelikle Galatasaray’ın paylaşımıyla ortaya çıktı.

Fenerbahçe’nin 4-1 kazanılmış olduğu ve Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk ile turuncu-lacivertli 2 oyuncunun kırmızı kart görmüş olduğu maçın arkasından sarı-kırmızılıların sosyal medya platformu olan Twitter hesaplarından siyah bir fon paylaşılarak, kalın ve vurgulu bir puntoyla “Futbolda kapkara gece!” ifadesi kullanılmıştı.

Fenerbahçe Kulübü tarafınca bu paylaşıma verilen cevap ise “Futbolda kapkara gece!” ifadesine vurgu yapılarak, “O karanlık; şampiyonluk posterlerinde saklamak zorunda kaldığınız yüzlerde, senelerce futbolu tahakküm dibine aldığınız derin ilişkilerinizde gizli! Kendi ışıklarınızı yakarsanız aydınlanır!” şeklindeydi ve bu iki dev kulüp arasındaki gerilimi bir hayli yükseltmişti.

Gelecek günlerde bu iki kulübün ya da Süper Lig’deki başka kulüplerin konuyla alakalı açıklama ve paylaşım yapıp yapmayacağı merak konusu.