TERİM’DEN 2 ÖĞRENCİSİNE SERT UYARI

TERİM’DEN 2 ÖĞRENCİSİNE SERT UYARI

16 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Galatasaray’da Trabzonspor maçı sonrası Fatih Terim’in yaptığı açıklamalar akıllarda soru işareti bıraktı. Son iki haftadır Kasımpaşa ve Trabzonspor maçlarında 2-0’lık skoru koruyamayan sarı kırmızlı ekipte toplamda kaybedilen 4 puan can sıktı.


Deneyimli teknik adam maç sonunda bazı oyuncularına mesaj verdi. Maç sonu basın toplantısında bazı oyuncularının forma girmesi gerektiğini belirten Terim’in hangi oyuncuları kastettiği merak konusu oldu. Bu oyuncuların kim oldukları daha sonra belli oldu.

UYARILAN İSİMLER BELLİ


Trabzonspor ve Kasımpaşa maçlarında kaybedilen dört puandan sonra Terim basın toplantısında oyuncularına bazı uyarılarda bulundu. Deneyimli teknik adam oyuncularından çabuk form tutmasını istedi.


Bu mesajla forma rekabetini üst düzeyde tutmayı hedefleyen Terim oyuncularına da mesaj göndermiş oldu. Bu isimlerin kim oldukları belli oldu. Bu isimlerden biri Kasımpaşa maçında kaybettiği top sonrası hatasını telafi edemeyen gole sebebiyet veren ve sezona istediği gibi başlayamayan Taylan Antalyalı.


Bir diğer isim ise gol yollarında henüz istenileni veremeyen Mostafa Muhammed. Terim’in açıklamalarında bu iki oyuncuya mesaj gönderdiği öğrenildi.


TAYLAN VE MUHAMMED FORMSUZ


Taylan Antalyalı geçtiğimiz sezon orta saha yükünü 6 numara yokluğunda oldukça hafifletmişti ve oldukça iyi bir performans sergilemişti. Büyük beğeni toplayan oyuncu bu sezona istediği gibi başlayamadı.


Sezon başı yaşadığı kısa süreli sakatlıktan sonra istediği gibi dönemeyen oyuncuyla özel olarak ilgilenen Terim oyuncunun bir an önce form tutmasını istiyor. Bir taraftan da geçtiğimiz sezon transferinden sonra adından sıkça söz ettiren Mostafa muhammed bu sezon bekleneni henüz veremedi.


Diagne’nin iyi performansı ve Mohammed’in formsuzluğu formayı kaybetmesine sebep oldu. Hücüm hattında rekabeti arttırmak isteyen Terim oyuncusunun eski performansını özlediğini önceden de belirtmişti. Halil Dervişoğlu transferi sonrası süre almakta iyice zorlanan Mohammed’in bir an önce form tutmasını ve forma rekabetinin artmasını isteyen deneyimli teknik adam Trabzonspor maçı sonrası oyuncusuna uyarıda bulundu.


Mostafa Mohammed geçtiğimiz sezon Zamalek kulübünden Galatsaraya’a transfer olmuştu. 17 maça çıkan Mısırlı oyuncu bunlardan 11 tanesine ilk 11’de başlamıştı ve 9 gollük bir performans sergilemişti.