Fenerbahçe 3 Günde 1 Maça Çıkacak

Posted by

Avrupa macerasının başlamasıyla birlikte Eylül aynının sonuna kadar yoğun maç trafiğine girecek olan Fenerbahçe’de hedef 5’te 5 yapmak. 2 Avrupa ve 3 lig maçına çıkacak olan Sarı lacivertlilerde Vitor Pereira takımdaki tüm oyuncuları hazırlamak için kollarını sıvadı.

FB, Kayıpsız Devam Etmek İstiyor

15 gün boyunca 5 karşılaşmaya çıkacak olan Sarı lacivertliler, çalışmalarını hızla sürdürüyor. Eylül ayının sonuna kadar birbirinden kritik 5 karşılaşmaya çıkacak olan Sarı lacivertliler, tüm karşılaşmaları kazanmak istiyor. 2’si Avrupa Ligi ve 3 Süper lig maçı için yoğun tempoda mesai harcayan Vitor Pereira ve ekibi oyuncuların durumunu yakından takip ediyor. Avrupa macerasına Frankfurt deplasmanında başlayacak olan Sarı lacivertli ekip, bu maçı kazanarak gruba iddialı bir giriş yapmak istiyor. Portekizli teknik adam, 3 günde bir maça çıkacak olan oyuncuları, doğru rotasyon planıyla oynatarak bu maçları kayıpsız atlatmanın hesaplarını yapıyor.

Pereira Oyuncularına Güveniyor

4 büyükler arasında fizik ve kondisyon olarak en dikkat çekici takım olan Fenerbahçe, önümüzdeki yoğun maç trafiğinde nasıl bir mücadele ortaya koyacağı merak konusu olmaya başladı. Yoluna kayıpsız devam etmek isteyen ve oyuncularını da bu yönde hazırlayan Portekizli teknik adam, dünki antrenman öncesi oyuncularıyla konuştu. Tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularına her geçen daha iyiye gittiklerini, saha dışı olaylarla ilgilenmemelerini ve bu yoğun maç trafiğinde performanslarıyla ne kadar iyiye gittiklerini göstermelerini istedi.

Sivasspor maçının moral bozukluğunu çabuk atlatan Sarı lacivertlilerde yüzler gülüyor. Frankfurt maçı öncesinde yapılan antrenmanda oyuncuların mutluluğu basına yansıdı. Taktik ağırlıklı bir idmanla oyuncularını Frankfurt maçına hazırlayan Portekizli çalıştırıcı, Pelkas’ın durumunu yakından takip ediyor. Yunan yıldızın tamamen iyileştiği ve Tecrübeli teknik adamın görev vermesi halinde sahada olacağı söyleniyor. Mesut Özil, yüzde yüz maç kapasitesinde olmadığı için duruma göre belli dakikalarda forma şansı bulabilir.

Frankfurt maçı öncesinde son antrenmanını Samandıra’da gerçekleştiren Sarı lacivertli ekipte 5 eksik bulunuyor. Sakatlığı süren Nazım Sangare, Serdar Dursun, Jose Sosa, Marcel Tisserand ve İrfan Can Kahveci’nin tedavilerine devam edildi. Frankfurt maçı kadrosuna alınmayan 5 oyuncu Almanya kafilesinde yer almayacağı söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir