FENERBAHÇE’YE KÖTÜ HABER

FENERBAHÇE’YE KÖTÜ HABER

16 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Takımda yaşanılan sakatlıklar can sıkarken bir kötü haber daha geldi. Pelkas’ın omuz sakatlığının iyileşmesine ve Ferdi’nin sakatlık sürecinin bitmesinen sevinen Fenerbahçe diğer yandan kötü bir haber aldı.


Güncel olarak 4 tane eksiği bulunan Fenerbahçe’de bir eksik daha eklendi. Tisserand, Sosa, Sangare ve Serdar Dursun’dan sonra İrfan Can Kahveci’de sakatlandı. Son zamanlarda yaşadığı sakatlıklardan dolayı morallerin bozuk olduğu Fenerbahçe’de İrfan Can Kahveci’nin uzun süreli sakatlığı can sıktı. Oyuncunun yaklaşık 2 ay sonra sahalara dönmesi beklenirken planlarda nasıl bir değişiklik olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

İRFAN CAN SIKTI


Geçtiğimiz pazar günü Sivasspor ile karşılaşan Fenerbahçe sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılmıştı. Puan kaybına üzülen sarı lacivertli ekibe bir üzücü haber de İrfan Can Kahveci’den geldi. 26 yaşındaki oyuncu Sivasspor karşılaşmasını tamamlayamamış ve sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalmıştı.


Yapılan tetkikler sonucunda oyuncunun 2 ay sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Aynı maç içerisinde sakatlanarak oyundan çıkan ve yerini Atilla Szalai’ye bırakan Marcel Tisserand ise yaklaşık 3 hafta boyunca sahalardan uzak kalacak.


Sağ arka adalesinden sakatlanan İrfan Can Kahveci’nin sakatlığının ağır olduğu ve iyileşme sürecinin yaklaşık 2 ayı bulacağı belirtildi. Oyuncunun tedavisiyle yakından ilgilenen ve en kısa sürede sahalara dönmesi için çabalayan sağlık ekibinin belirttiği iyileşme süresi sarı lacivertli ekipte moralleri bozdu.


BEKLENTİ BÜYÜK

İrfan Can kahveci geçtiğimiz sezon Başakşehir’Den Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Avrupa kulüplerinin de ilgisini çeken yetenekli oyuncudan taraftarın ve yönetimin beklentisi oldukça yüksek. Başakşehir kulübünde gösterdiği performansla dikkat çeken oyuncu Fenerbahçe kariyerine istediği gibi başlayamadı.


Başakşehir’de süre aldığı 150 maçta toplamda 19 gol 16 asistlik bir performans sergilemişti. Fenerbahçe’ye transferinden sonra geçtiğimiz sezon 12 maçta görev alan yetenekli orta saha bu maçların 8’ine ilk 11’de başlamıştı 2 asistlik bir katkıda bulunan oyuncu bu sezon ise 3 maçta görev alabildi ve 1 asistlik performans sergiledi.


Beklentinin yüksek olduğu oyuncunun sakatlığı camiada tatları kaçırsa da beklentiler hala yüksek. Oyuncunun sakatlık sonrası nasıl bir dönüş yapacağı ise merak konusu.