Pelkas, Frankfurt Maçı Kadrosunda

Pelkas, Frankfurt Maçı Kadrosunda

16 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçen sezon takıma katılığı günden bu yana oynadığı futbolla taraftarın gönlünde taht kuran Yunan yıldız Dimitris Pelkas, sakatlığının ardından tekrar çubuklu forma ile mücadele edecek. Yunan yıldız, Vitor Pereira’nın Frankfurt maçında forma vermesi halinde sahada olucak.

Yunan Yıldız İyileşti

Geçen sezondan bu yana birçok maçta hücum bölgesine kalite katarak farklı bir oyuncu olduğunu hissettiren Dimitris Pelkas, sezon başı antrenmanında omzundan sakatlanmıştı. 28 yaşındaki futbolcu, Avrupa Ligi elemelerinde ve Süper ligde şu ana kadar oynanan maçlarda takımına tribünden destek vermişti. Sakatlığı tamamen geçen Yunan yıldız, Sarı lacivertlileri zorlu Frankfurt maçı öncesinde sevindirdi.

Hücumda sürekli hareket halinde olan ve kolay gol pozisyonuna girebilen bir oyuncu olduğu için Sarı lacivertlilerin hücumdaki en büyük silahlarından bir tanesiydi. Vitor Pereira, Süper ligin ilk 4 haftasında Yunan futbolcudan yararlanamamıştı. Pelkas’ın dönmesiyle birlikte o bölgede forma rekabetinin üst seviyeye çıkacak olması Portekizli teknik adamı sevindiriyor. Mesut Özil’den istediği verimi alamayan ve hücum bölgesini henüz istediği tempoda görmeyen Portekizli teknik adam Pelkas’ı ilk 11’e monte edebilir.

Pelkas’ın Yokluğu Hissedildi

Ligin ilk 4 haftasında 10 puan toplamayı başaran Fenerbahçe, Sivasspor maçında hücumda yaşadığı problemler Frankfurt maçı öncesi kafalarda soru işareti oluşmasına sebep oldu. Pereira’nın İlk 11 tercihi ve maç içinde yaptığı oyuncu değişiklikleri maçtan sonra eleştirilmesine sebep olmuştu. Oyunun Sivasspor tarafından kilitlendiği dakikalarda Mesut Özil’den verim alamayan Pereira oyuncuyu kenara almış ve maçtan sonra yaptığı bu tercih tartışma konusu yaratmıştı. Hücumda kilidi açabilecek yaratıcı bir oyuncunun eksikliğini hisseden Sarı lacivertliler Pelkas’ın yokluğunu Sivasspor maçı özelinde daha fazla hissetti.

Kilit pasları atabilecek ve skor yükünü taşıyabilecek olan Yunan yıldızın Frankfurt mücadelesinde sahada olması bekleniyor. Sezon öncesi oynanan 6 hazırlık karşılaşmasında forma giyen Yunan futbolcu bu maçlarda 5 asist yapıp 1 gol atarak sezona formda bir başlangıç yapmıştı. Son haftalarda iyi bir form grafiği yakalayan, sakatlığı sebebiyle Sivasspor maçında oynamayan Ferdi’nin de sakatlığının ardından Frankfurt maçı kadrosunda olacağı söyleniyor. Galatasaray’a göre görece daha kolay bir grupta yer alan Fenerbahçe, ilk maçını kazanarak Avrupa macerasına iyi bir başlangıç yapmak istiyor