Lazio’nun Teknik Hocasından Galatasaray Maçı Öncesi Plan

Lazio’nun Teknik Hocasından Galatasaray Maçı Öncesi Plan

16 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


UEFA Avrupa Ligi heyecanı devam ediyor. Temsilcimiz Galatasaray, Avrupa Ligi heyecanı için Türk Telekom Stadyumu’nda İtalya Serie A Takımlarından Lazio ekibiyle karşı karşıya olacak.


Bu nefes kesecek mücadele 16 Eylül Perşembe günü yaşanacak. Fakat yabancı basından gelen bir habere göre Lazio teknik direktörü Maurizio Sarri’nin, Sarı Kırmızılı ekip üzerinde planları olduğu iddia edildi.


Bu iddialara göre eski Fenerbahçe oyuncusu olan ve şu anda da Lazio formasını terleten oyuncu Vedat Muriqi’nin ilk 11’de yer alması düşünüldü. Galatasaray karşısında galibiyet almasa da Galatasaray’ın taktiklerini iyi bilen Vedat’ın teknik hoca Sarri’ye yardım edebileceği ve hatta bu yüzden ilk 11’de yer alması fikrinin oluşabileceği ifade edildi.


Muriqi’nin Galatasaray karşılaşması öncesi çok sıkı bir çalışma içine girmesi de bu iddiayı destekler nitelikte oldu.


Yabancı Basından Gelen Haberin Detayları


Yabancı basınından ortaya atılan bu habere göre Vedat Muriqi’nin, Türkiye’deki gol şanssızlığını kırmak ve Lazio ekibiyle güçlü bir kariyere adım atmak istediği ifade edilirken teknik direktör Sarri’nin de bu konuda Muriqi’ye yardımcı olabileceği kaydedildi.


Teknik hocanın Muriqi’yi ilk 11’de yer vermesinin şaşırtıcı olmayacağı ifadesine yer verilen haberde aynı zamanda teknik hocanın Muriqi’nin önünü açabileceği detayları da yer aldı.


Vedat Muriqi ise daha öncesinde Galatasaray forması giymese bile Çaykur Rizespor ekibiyle ve ardından transfer olduğu Fenerbahçe ile Sarı Kırmızılıların karşısına çıkmasıyla tecrübe kazanmış ve teknik hoca da bu tecrübenin şu an kullanılabileceği üzerinde durmuştu.
Muriqi’nin kariyeri boyunca toplamda 34 gol başarısı bulunması da teknik hoca Sarri’nin dikkatini çeken bir başka özellik olduğu ifade edildi.


Vedat Sarri’yi Zorlamak ve İlk 11’de Yer Almak İstiyor


Vedat Muriqi’nin Galatasaray maçı öncesi yoğun bir tempoyla çalıştığı kaydedilirken maça çıkma konusunda teknik hoca Sarri’yi zorlamak istediği de ifade edildi.


Galatasaray mücadelesinde ilk 11’de yer almak isteyen Vedat Muriqi’nin, aynı zamanda Türkiye’de yeniden bir macera yaşamak, bir takımda formasını terletmek ve yıldızlaşmak istediği de bilinenler arasındaki yerini aldı.