Sivasspor Ekibinde Antrenmanlar Devam Ediyor

Sivasspor Ekibinde Antrenmanlar Devam Ediyor

10 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgınının ardından Türkiye’de futbol liglerine tekrar başlıyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu karara göre maçlar 12 Haziran itibariyle Süper Lig’de başlayacak. Kalan 8 haftalık dönemde ise spor kulüpleri yoğun bir hazırlık içerisine girdi.

Futbola salgın nedeniyle verilen uzun aranın ardından, spor kulüplerinde başlanan sıkı antrenman süreci bir müddettir devam ediyordu. Süper Lig’in en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Demir Grup Sivasspor ekibi de bu dönemde Denizlispor ile olan mücadelesine yoğun bir tempo ile hazırlanmaya başladı.

İdmanlarını sıkı bir tempo ile sürdüren Sivasspor ekibi, Denizlispor maçının hazırlıklarına devam ediliyor. Verilen 1 günlük iznin ardından idmanlarını sürdüren Sivas ekibi, takımın Teknik Direktörü Rıza Çalımbay gözetiminde tekrar çalıştı.

Gerçekleşen idman tecrübeli teknik adamın haricinde yardımcı antrenörler de yer aldı. Kulübün tesislerine basına kapalı yapılan antrenmanın ise 1 saat 30 dakika sürdüğü bilgisi edinildi.

2 Gruba Ayrılarak Çalıştılar

Antrenmana ısınma koşusu ile başlayan Sivasspor ekibi, 2 gruba ayrılarak top kapma, pas ve pres çalışması ile çalışmalarını sürdürdü. Sonrasında dayanıklılık koşusu yapan sporcular, idmanın son kısmında ise yarım sahada yapılan çift kale maçla çalışmalarını tamamladı.

Öte yandan kırmızı beyazlı ekipte, Caner Osmanpaşa ve Fatih Aksoy da sakatlıkları nedeniyle çalışmalarını takımdan ayrı olarak sürdürdü.

Güncel Yazılar