Fenerbahçe

Simon Falette İçin Geri Dön Çağrısı

Süper Lig ekiplerinden olan Fenerbahçe’nin, Göztepe Spor Kulübü ile oynanan mücadeleden önce, bir durum yaşadığı ortaya çıktı. Sarı lacivertli takımın başına gelenler, ezeli rakip Galatasaray’ın Henry Onyekuru ile yaşadıklarına benzer bir durum olmasıyla dikkat çekti.

 

Süper Lig’in son haftalarında mücadeleler devam ederken, sözleşmesi sona eren oyuncular içinse kritik bir süreç başladı. Kiralık olarak forma giyen ve sözleşmeleri biten oyuncuların kulüpleri tarafından geri çağrılması ise takımlarda krize neden oldu.

 

Buna en iyi örnek ise Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibinin başına gelenler oldu. Monaco’dan kiralanan Henry Onyekuru’nun sözleşmesinin bitmesinin hemen ardından kulübü tarafından hemen çağrılması cimbomu zora soktu.

 

Benzer bir durumun ise aynı zaman Göztepe ile olacak mücadeleden hemen önce Fenerbahçe’nin başına geldiği öğrenildi.

 

Edinilen bilgilere göre, Göztepe maçı öncesinde, kiralık krizi sıkıntısı, Fenerbahçe’de de Simon Falette için yaşandı.

 

Kiralık olarak kadroya dahil edilen ve sözleşmesi sona eren oyuncu, Alman ekip Eintracht Frankfurt tarafından geri istendiği öğrenildi.

 

Sezon Sonuna Kadar Takımda

 

Kiralık kriziyle karşı karşıya kalan sarı lacivertli takım, bu durum üzerine ise Alman kulübü ile iletişime geçti.

 

FIFA ve UEFA kuralını kulübe hatırlatan sarı lacivertli yönetim, olumlu dönüş aldı. Ve Simon Falette için sezon sonuna kadar kalma konusunda da herhangi bir sorun olmadığı ifade edildi.

Güncel Yazılar