Radamel Falcao Diagne’yi Geçemedi

Radamel Falcao Diagne’yi Geçemedi

12 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Sezon başında Galatasaray ekibinin kadrosuna dahil edilen gol yıldızı Radamel Falcao, bu sezon istenileni karşılayamadı. Sarı kırmızılı camianın büyük bir merakla beklediği yıldız, göstermiş olduğu performans ile beklenenin çok altında yer aldı.

Galatasaray camiasının büyük bir heyecanla karşıladığı Radamel Falcao, beklenen performansın çok altında kaldı. Yıldız isim, önceki sezon şampiyon olunmasına rağmen, Diagne’nin performansını dahi geçemedi.

Önceki sezon Galatasaray’da 17 maçta forma giyen Mbaye Diagne, toplam 11 gole adını yazdırmıştı. Bu sezon takımın büyük beklentisi olan Radamel Falcao ise, sezonun 19 maçını birtakım sebeplerle kaçıran isim oldu. Ve kalan maçlarda da 11 gole adını yazdırabildi.

Son haftalarda geçirmiş olduğu sakatlık nedeniyle forma terletemeyen sarı kırmızılı oyuncu, Alanyaspor maçının sonrasında Ankaragücü oyununu da kaçırdı. Bu sezon toplam 22 maçta forma giyen oyuncu, yalnızca 11 gole adını yazdırabildi. Öte yandan Diagne ise, 17 maçta bu sayıya ulaşmıştı.

Dakika Fazlası Olmasına Rağmen Sonuçlar Aynı

İstenmeyen adam olarak da nitelendirilen Diagne’yi geçemeyen Kolombiyalı yıldız, beklentinin çok altında yer alan performansı ile de çok konuşulmaya başlandı.

Yarım sezon oynamış olan Diagne, toplam 11 gole ve 1 asiste adını yazdırabilmişti. 1424 dakika sahada yer alan oyuncunun aksine Falcao ise 1489 dakika sahada kalmış, ve 11 gol ile 1 asiste adını yazdırmış oldu.

Güncel Yazılar